У Харкові проходить «Ніч науки»
21 вересня 2019 16:54 Освіта
У Харкові проходить «Ніч науки» Урочисте відкриття VI Освітнього проєкту «Ніч науки» відбулося сьогодні, 21 вересня, в Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова.

У церемонії відкриття взяли участь заступник Харківського міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі, ректор ХНУМГ Володимир Бабаєв і представники інших вишів Харкова.

«Проєкт «Ніч науки» стартував у Харкові ще в 2013 році. Наше місто входить у десятку студентських центрів Європи, а також є найбільшим науково-дослідним центром нашої країни. Тому такого роду захід є актуальним просуванням Харкова на світовій арені як наукового центру Європи. Захід такого масштабу проводиться тільки у Харкові», - зазначила Тетяна Чечетова-Терашвілі.

Заступник міського голови повідомила, що в цьому році «Ніч науки» об'єднала 16 вишів, Харківський планетарій ім. Ю. Гагаріна та технічну школу «Inventor».

«Сьогодні харків'яни і гості нашого міста матимуть унікальну можливість познайомитися з досягненнями харівських вишів, тенденціями і перспективами їх розвитку. З огляду на потенціал наших вищих навчальних закладів, програма «Ночі науки» дуже насичена і демонструє всі можливості і ресурси вишів у всіх сферах. Сподіваюся, що спільними зусиллями міської влади та колективів навчальних закладів ми розширимо пізнавальні межі «Ночі науки», - зазначила Тетяна Чечетова-Терашвілі.

З відкриттям освітньої акції всіх присутніх також привітав ректор ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Володимир Бабаєв. «Тільки вчора наші думки, питання, припущення виглядали, як наукова фантастика, а вже сьогодні вони стали звичайними і звичними явищами. Бажаю всім вам подивитися, познайомитися, а головне - попрацювати тими інструментами, які пропонують наші навчальні заклади», - звернувся до учасників проекту Володимир Бабаєв.

Після церемонії відкриття гості оглянули локації, які університет підготував для «Ночі науки». Так, у ХНУМГ сьогодні працювали сучасна хімічна лабораторія, лабораторії лаків і фарб, кераміки, будівельних конструкції, нафти і газу. Також пройшли майстер-класи зі скульптури, графіті-дизайну, були представлені проєкти інклюзивної архітектури. Крім того, у виші організували квест з енергоефективності з призами.

Зазначимо, що в рамках «Ночі науки» провідні університети Харкова презентують свої наукові розробки і досягнення, продемонструють різні експерименти, познайомлять з роботою лабораторій і кафедр.

Так, у медуніверситеті можна зібрати людину з конструктора і вивчити особливості свого організму, а у фармацевтичному університеті - створити своїми руками лікарський препарат. В університеті залізничного транспорту проходить презентація роботів, а гості університету харчування і торгівлі можуть приготувати і продегустувати наноморозиво. У Харківському планетарії жителям і гостям міста відкриють таємницю світла, а в STEM-школі «Inventor» пройде майстер-клас з виготовлення собаки-робота.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, освітній проєкт «Ніч науки» проводиться за підтримки Німецької федеральної компанії «GIZ» та компанії «Vodafone Україна».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини