У Харкові проходить Ніч музеїв
19 травня 2018 19:00 Культура
У Харкові проходить Ніч музеїв Загальноміська акція «Ніч музеїв у Харкові» проходить сьогодні, 19 травня.

Як розповів заступник директора Харківської муніципальної галереї Олександр Томах, цього року в акції беруть участь 33 культурні інституції. Тему «Ночі музеїв» для всіх країн завжди встановлюють у Франції, і цього року вона звучить так: «Колаборація музеїв ... все просто як # хештег!».

«Тобто маленькі музеї, яким незручно прийняти багато людей, приходять у великі і розповідають про себе», - пояснив тему Олександр Томах.

За його словами, у Муніципальній галереї сьогодні проходить виставка графічних робіт Ольги Бабак та Ольги Скоробогатової «Оля & Оля: Перетин», а також відбудеться майстер-клас з гри на екзотичних музичних інструментах і зустріч із харківським фотографом Андрієм Яригіним, який розповість про свої подорожі до Азії. Крім того, у холі галереї проходить майстер-клас з малюнку, і всі бажаючі можуть приєднатися до нього, аби створити велику картину, але не фарбами, а з допомогою кави.

Олександр Томах розповів, що також художники створили дві інсталяції в Арт-підвалі, у дворі галереї. «Одна - тактильна. М'яка кімната, м'які стіни і речі, де транслюється відео з приглушеним звуком. Людина у цю атмосферу занурюється, їй хочеться релаксувати. Друга медіа-інсталяція називається «Філія». Два харківських художника зробили інсталяцію, на яку проектується відео, вона теж медитативна. Ще в підвалі пройде майстер-клас, як правильно готувати і пити чай мате», - зазначив Олександр Томах.

За його словами, трохи пізніше перед галереєю пройде музичний концерт, а завершить Ніч музеїв кінопоказ фільму українського режисера про стріт-артиста Гамлета Зіньківського та американської кінострічки про взаємини між художником і куратором.

Крім муніципальної галереї, різноманітні програми підготували й інші заклади культури. У Харківському історичному музеї проходять тематичні екскурсії «Історія грошей» та «Історія зброї». Харківський музей Голокосту проводить низку екскурсій та організував показ фільму «1945» (Угорщина) з подальшим обговоренням кінострічки. У Харківському музеї Реріхів, крім екскурсій та майстер-класів, психолог проводить консультацію для батьків за малюнками їхніх дітей. У Харківському літературному музеї проходять бліц-екскурсії «Григорій Сковорода: подорож за щастям» (кожні півгодини), лекція «Як відкрити малюкам радість читання», показ документального фільму «Ловець душ» та ігротека. Там же, у Літмузеї, представлені Музей кави, музей Харківського авіазаводу, Музей археології, Музей театральних ляльок, Кабінет-музей заслуженого професора Миколи Бокаріуса тощо.

Крім того, сьогодні можна відвідати Музей керамічної плитки та сантехніки (пр. Московський, 257а), Харківський художній музей (вул. Дружин Мироносиць, 9, 11), Будинок художника (вул. Дарвіна, 11), «Hudpromloft» (вул. Мистецтв, 11), інші музеї та галереї.

Фестивальні автобуси курсують до 23:00. Вхід на всі заходи - безкоштовний.

З детальною програмою «Ночі музеїв» можна ознайомитися тут.

Довідка. «Ніч музеїв» - це міжнародна подія, присвячена Міжнародному дню музеїв (18 травня), яка проходить щорічно в третю суботу травня в 42 країнах Європи. Майже 2000 музеїв одночасно продовжують час своєї роботи раз на рік, відкриваючи свої двері для всіх бажаючих. У Харкові акція вперше відбулася в 2009 році.

Друкувати
Останні новини