У Харкові відкрилася міжнародна конференція з судової експертизи
10 жовтня 2018 13:17 Освіта
У Харкові відкрилася міжнародна конференція з судової експертизи Відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертизи і криміналістики» відбулося сьогодні, 10 жовтня, у бібліотечному корпусі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У ній беруть участь судові експерти з Польщі, Казахстану, Молдови, Білорусі, провідні представники галузі з різних регіонів України, представники Міністерства юстиції України, ректори харківських вишів. Конференція присвячена 95-й річниці створення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М.С. Бокаріуса.

Як повідомив директор Харківського НДІ судових експертиз ім. Бокаріуса Олександр Клюєв, у перший рік роботи в кабінеті судової експертизи працювало шість чоловік і була виконана 81 експертиза. Зараз в інституті працюють 280 фахівців, які за останні два роки виконали близько 25 тис. експертиз, а всього за роки існування інституту - близько півмільйона експертиз та експертних досліджень. За підтримки Міністерства юстиції України, Харківської міської ради та Харківської обласної державної адміністрації для інститута придбали порівняльний криміналістичний мікроскоп, газовий хроматограф і низку інших нових приладів для формування цілісної доказової бази.

Колектив інституту з ювілеєм привітала заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко. Низці співробітників інституту в Харкові і двох його відділень у Полтаві і Сумах заступник міністра вручила Подяки Прем'єр-міністра, відзнаки Міністерства юстиції України - нагрудний знак «За досягнення в розвитку судової експертизи», Подяки та Почесні грамоти Міністерства юстиції України.

Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса учасників конференції привітав перший заступник міського голови Ігор Терехов. Він зазначив, що захід такого рівня ще раз підтверджує, що харківським вченим-криміналістам є чим пишатися і чим поділитися з колегами.

«Система розслідувань кардинально змінилася з появою науково-технічних досліджень за судовими справами. Це дало старт новому століттю, в якому в боротьбу з криміналом вступила наука. Родоначальником нової ери судових розслідувань став Микола Бокаріус. Наше місто увійшло в число перших, де закон і наука створили міцний фундамент для забезпечення безпеки життя громадян. З кабінету науково-судової експертизи виріс потужний науково-дослідний інститут, до складу якого входять 10 лабораторій і два відділення. Багато в чому ця заслуга висококласного колективу професіоналів. 350 науково-дослідних робіт, більше 1,5 тис. публікацій, понад 20 патентів і винаходів», - відзначив досягнення інституту перший віце-мер.

Він побажав учасникам конференції плідної роботи та вдосконалення системи судової експертизи.

«Від того, як грамотно спрацює судмедексперт, залежать долі людей. Для нас дуже важливо, щоб ці експерти були чесними, справедливими, щоб вони діяли відповідно до букви Закону. На конференції дуже багато гостей з інших міст і країн. Це дуже значуща подія для Харкова, за яким завжди було закріплено звання юридичної столиці», - сказав Ігор Терехов.

Зазначимо, що конференція проходитиме два дні - 10 і 11 жовтня. Її учасники обговорять питання розвитку експертної діяльності, напрями вдосконалення системи якості судової експертизи, теоретичні та методичні проблеми окремих видів судової експертизи та інші питання, що стоять перед судовими експертами різних країн світу.

Друкувати
Останні новини