У Харкові попрощалися з Сейфаддіном Гурбановим
20 листопада 2021 16:01 Суспільство
У Харкові попрощалися з Сейфаддіном Гурбановим Траурна церемонія прощання зі скульптором, народним художником України Сейфаддіном Гурбановим відбулася сьогодні, 20 листопада, в Азербайджанському культурно-інформаційному центрі.

У громадянській панахиді взяли участь рідні та близькі покійного, колеги, представники азербайджанської діаспори, харків'яни.

Перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак висловив співчуття родині Сейфаддіна Гурбанова, відзначив його неперевершену майстерність та внесок у розвиток міста Харкова.

«Він був дуже вправним та талановитим майстром. Багато років свого життя Сейфаддін Гурбанов присвятив створенню оригінальних пам'ятників та скульптур, які прикрасили вулиці нашого міста та дуже полюбилися харків'янам. Також він доклав величезних зусиль для розвитку та зміцнення українсько-азербайджанських відносин, популяризації культур наших країн. Його передчасний відхід у засвіти - це непоправна втрата для всіх нас. Дуже вірю, що пам'ять про Сейфаддіна Гурбанова назавжди залишиться в серцях не лише рідних та близьких людей, а й його друзів, колег, учнів», - наголосив Олександр Новак.

Сейфаддіна Гурбанова поховали на міському цвинтарі №2.

Довідка. Сейфаддін Гурбанов Алі огли народився 19 жовтня 1962 року в Нахічевані Азербайджанської РСР. 1989 року закінчив Харківський художньо-промисловий інститут.

2004 року Сейфаддіну Гурбанову присвоєно звання Заслуженого художника України, 2010 року - Народного художника України. Доцент кафедри скульптури Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Почесний громадянин Харківської області, нагороджений Почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава», Міжнародним орденом «Свята Софія», міжнародною нагородою «Сократ» британського університету в Оксфорді.

Автор низки пам'ятників у Харкові (нобелівському лауреату Іллі Мечникову, архітектору Олексію Бекетову, «Скрипаль на даху», «Перша вчителька», «Інспектор ДАІ», «Древо життя»), пам'ятника Мусліму Магомаєву в Києві, Григорію Сковороді в Любляні та ін.

Сейфаддін Гурбанов раптово помер 16 листопада на 60-му році життя.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини