У Харкові попрощалися з Михайлом Карпєєвим
09 червня 2021 14:31 Місто
У Харкові попрощалися з Михайлом Карпєєвим Останній Герой Радянського Союзу, який проживав у Харкові, Михайло Карпєєв був похований сьогодні, 9 червня, в селищі Рогань.

Церемонія прощання відбулася в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, де він колись викладав.

Провести в останню путь Михайла Карпєєва прийшли сотні харків'ян, керівництво міста. Співчуття рідним і близьким висловив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

«Дев'ятого травня я був у нього в гостях і, як виявилося, востаннє потиснув йому руку. Це людина-легенда, Почесний громадянин міста Харкова. Після війни він вчив майбутніх льотчиків, потім працював у народному господарстві, відроджував наше місто. Заслуги Михайла Полікарповича неоціненні, і, я думаю, наш із вами святий обов'язок - пам'ятати про цю легендарну людину і зробити так, щоб наступні покоління знали і про нього, і про подвиг, який він здійснив», - підкреслив Ігор Терехов.

Як зазначили під час церемонії прощання, бойовий шлях Михайла Карпєєва в роки Другої світової війни досі є прикладом відданого служіння Батьківщині.

«Він виконав 330 бойових вильотів, особисто знищив 26 танків, 27 гармат, 60 залізничних вагонів з технікою і живою силою супротивника, понад 600 солдатів і офіцерів нацистської армії. Одні лише нагороди чимало говорять про його бойовий шлях і про нього як про дуже відважну людину», - зазначив Микола Коваленко, тимчасово виконуючий обов'язки начальника ХНУВС імені Івана Кожедуба.

Льотчики-ветерани звернулися до Ігоря Терехова з проханням розглянути можливість назвати одну з вулиць Харкова ім'ям Михайла Карпєєва.

Похований герой на кладовищі в селищі Рогань.

Нагадаємо, Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації Михайло Карпєєв помер 7 червня на 99-му році життя.

Довідка. Михайло Карпеев народився 21 листопада 1922 року в місті Чебоксари (Чуваська Руспубліка). У 1940-1941 рр. навчався в Свердловській військовій авіаційній школі пілотів, воював з 1941 по 1945 рік. За проведені 100 успішних вильотів на літаках ІЛ-2 зі знищенням ворожої техніки і живої сили противника, 100 бойових вильотів на розвідку, 110 бойових вильотів для зв'язку з партизанами і за проявлені при цьому мужність, відвагу і героїзм штурман 75-го гвардійського штурмового авіаполку, гвардії-лейтенант Карпєєв був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Брав участь у визволенні міста Харкова. У 2005 році отримав звання генерала-майора авіації. Почесний громадянин міста Харкова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини