У Харкові перевірили доступність поліклінік для людей з інвалідністю
12 лютого 2019 17:51 Суспільство
У Харкові перевірили доступність поліклінік для людей з інвалідністю Засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відбулося сьогодні, 12 лютого, в Харківській міській раді.

У ньому взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова, директори профільних департаментів міської ради, голови депутатських комісій, заступники голів районних адміністрацій, лідери громадських організацій.

Як повідомила Олена Шингарьова, експерти з доступності провели моніторинг рівня доступності 17 міських поліклінік для людей з інвалідністю. Перевіряли медустанови за такими критеріями: доступність прилеглої території, наявність паркувальних місць для інвалідів, доступність внутрішнього простору і облаштування спеціалізованих санвузлів. За підсумками моніторингу, тільки три об'єкти виявилися найбільш доступними - це міські поліклініки №6, 11 і 26. В усіх установах виявилися пандуси, ліфти та туалети для людей з інвалідністю.

«Всього в чотирьох поліклініках по місту ми виявили наявність спеціалізованих санвузлів. Ще одна проблема, з якою зіткнулися наші експерти, - це високі бордюри в місцях перетину тротуарів з проїзною частиною. Ми знаходили практично доступні поліклініки, але перед входом на територію був бортовий камінь висотою до 20 см. Це дуже серйозна перешкода, тому що людина приїжджає самостійно, вона підходить до входу, впирається в цей бордюр і не може його подолати», - зазначила Олена Шингарьова.

Також перешкодою для експертів стали високі пороги в самих поліклініках - вище 2,5 см. Крім того, деякі установи виявилися обладнані пандусами, що не відповідають нормам.

У свою чергу заступник директора Департаменту охорони здоров'я Катерина Коліушко зазначила, що деякі з виявлених проблем вже вирішені, зокрема, в поліклініці №8 облаштований спеціалізований санвузол. Частина проблем знаходиться в стадії вирішення. Так, в цьому році з міського бюджету виділено кошти на облаштування туалетів в міській поліклініці №10. Деякі питання виявилися не в компетенції міської влади. Наприклад, кілька лікувальних установ орендують приміщення у приватних компаній, у зв'язку з чим облаштувати той же пандус або туалет в цій будівлі має право тільки його власник.

Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, незважаючи на безліч існуючих проблем, робота щодо забезпечення доступності міських установ для маломобільних груп активно ведеться в Харкові вже протягом багатьох років. Зокрема, пандусами і спеціальними туалетами облаштовані всі міські центри надання адміністративних послуг.

«З огляду на те, що ми знайшли системні моменти, на які необхідно звернути увагу, ми звернемося до головних лікарів і фінансистів з проханням знайти кошти на ці роботи. Обов'язково цей процес буде активізований, і у нас будуть максимально адаптовані входи, облаштовані санвузли та кімнати для огляду людей на інвалідних кріслах при відсутності ліфта», - підкреслила віце-мер.

Також вона звернулася з проханням до представників районних адміністрацій проаналізувати висоту бордюрів поблизу медичних установ і під'їзди до них і внести всі об'єкти, які потребують реконструкції, в списки ремонтних робіт. Крім того, біля кожної медустанови по можливості будуть облаштовані паркувальні місця для інвалідів, а на сайтах поліклінік з'явиться інформація про доступність кожного з них, зокрема про те, з якого боку будівлі знаходиться пандус і чи обладнана установа спеціалізованим санвузлом.

Зазначимо, що експерти з доступності планують провести подібний моніторинг в інших лікувальних установах міста. Навесні вони знову проінспектують ті об'єкти, в яких були виявлені недоліки.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини