У Харкові обговорюють проблеми лікування рідкісних захворювань
26 квітня 2016 14:03 Медицина
У Харкові обговорюють проблеми лікування рідкісних захворювань Форум, присвячений темі лікування рідкісних захворювань, проходить сьогодні, 26 квітня, в Харківському національному медичному університеті.

За словами директора Харківського міжобласного спеціалізованого медико-генетичного центру - Центру рідкісних (орфанних) захворювань Олени Гречаніної, мета проведення форуму - об'єднати зусилля влади, медиків та громадськості в допомозі пацієнтам із рідкісними захворюваннями, а також інформувати людей про проблему лікування таких хвороб.

«Ця проблема дуже важлива для суспільства. Тільки ті країни, які борються з рідкісними захворюваннями, є найбільш прогресивними. Адже пошук лікування таких хвороб - це не тільки допомога людям, а й джерело всіх інновацій в сфері медицини», - підкреслила Олена Гречаніна.

У свою чергу директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат повідомив, що міська влада готова докласти всіх зусиль, щоб допомогти людям з такими недугами. Також він нагородив медиків, які займаються допомогою пацієнтам з рідкісними захворюваннями, грамотами міської ради.

Зазначимо, що на даний момент держава виділила лише кошти на лікування 13-ти з 250 зареєстрованих захворювань. Харківському регіону додатково необхідно понад 400 млн грн, щоб у повному обсязі забезпечити людей із рідкісними захворюваннями всім необхідним, включаючи медичну допомогу, лікарські засоби, дієтичні харчові продукти.

«Лікування триває мало не все життя, і воно, як і спеціальне харчування, настільки дороге, що багатьом просто не по кишені. Небезпека полягає в тому, що люди можуть стати інвалідами. Захворювання призводять до втрати працездатності, порушення розвитку у дітей, до відставання в розвитку і зачіпають одночасно багато органів і систем, ведуть до ранньої смертності», - повідомила Олена Гречаніна.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини