У Харкові нові правила для встановлення електрозарядок і станцій прокату самокатів
14 липня 2021 13:36 Місто
У Харкові нові правила для встановлення електрозарядок і станцій прокату самокатів До Правил благоустрою території міста Харкова сьогодні, 14 липня, на сесії Харківської міської ради внесли низку змін.

Зокрема, тепер заборонено встановлювати електрозарядні пристрої на території парків, рекреаційних зон, скверів, садів, майданів, на пішохідних і велосипедних доріжках, пляжах, прибудинкових територіях. Електрозарядки дозволено розміщувати не ближче 20 м до житлових будинків і виключно за наявності права власності або користування земельною ділянкою, або при укладанні договору користування окремим елементом благоустрою комунальної власності з обов'язковим облаштуванням місця для паркування.

Як повідомив директор Департаменту територіального контролю і земельних відносин Олексій Калина, мета цього рішення - впорядкувати розміщення в місті електрозарядних пристроїв.

«Є сотні звернень людей, у яких порушені права на житло та відпочинок, коли ці станції встановлюються біля житлових будинків. Є звернення по вулицях Отакара Яроша, Дерев'янка, Чичибабіна, Ньютона, проспекту Науки та за багатьма іншими адресами», - повідомив Олексій Калина.

Крім того, Правилами благоустрою забороняється самовільно встановлювати засоби індивідуального пересування (велосипед, самокат, скейт, гіроборд, гіроскутер, моноколесо, електросамокат, електровелосипед тощо) для надання послуг з прокату поза пунктом (станції) прокату.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов зазначив, що, коли в Харкові почав розвиватися прокат самокатів, пройшла зустріч з власниками цього бізнесу, які, в тому числі, приїхали з інших міст. У підсумку були визначені місця для стоянки самокатів, щоб вони не заважали пішоходам, оптимальна кількість засобів індивідуального пересування для міста Харкова, визначені швидкісні обмеження.

«Ми «за» електрозарядки, щоб кількість електромобілів росла й розвивалася, «за» міський транспорт на акумуляторах, але ми проти того, щоб люди не могли виїхати з двору, не впершись в заправну станцію, щоб автомобілі їздили по газонах, ми проти того, щоб люди не могли спокійно спати», - зазначив Ігор Терехов.

Також секретар міської ради повідомив, що в майбутньому планується представити програму розвитку муніципальних станцій для заправки електромобілів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини