У Харкові інcпекція з паркування зафіксувала понад 40 тисяч правопорушень
20 липня 2021 12:43 Місто
У Харкові інcпекція з паркування зафіксувала понад 40 тисяч правопорушень Інспекція з паркування задокументувала 40,9 тис. порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту за перше півріччя 2021 року.

Про це сьогодні, 20 липня, повідомив журналістам начальник відділу правового забезпечення Департаменту територіального контролю і земельних відносин Олексій Бруслик.

За його словами, за такий же період 2020 року було зафіксовано близько 9,9 тис. правопорушень. Кількість правопорушень в цьому році збільшилася майже в чотири рази з кількох причин.

«Торік через COVID-19 активність городян була значно менше. Крім того, збільшився особовий склад інспекторів - якщо раніше працювало 20 осіб, то зараз - 44, і можна охопити більше територій», - зазначив Олексій Бруслик.

За його словами, громадяни, які порушують правила, не оплачують послугу паркування, хоча це можна зробити декількома способами, зупиняють і залишають транспорт під заборонними знаками, в місцях зупинки громадського транспорту, на пішохідних переходах. За його словами, в центрі міста культура зупинки та паркування транспорту поступово поліпшується, на відміну від інших районів Харкова. При цьому він зазначив, що збільшилася кількість правопорушень з боку гостей з інших міст, які стикаються з контролем, не маючи подібного в своїх населених пунктах.

У той же час, за словами начальника відділу, штрафи за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспорту стало платити більше людей. Цього року за скоєні правопорушення громадяни сплатили штрафів на загальну суму 5,4 млн грн, в 2020 році - на 1,6 млн грн.

«Це говорить про поліпшення правосвідомості містян. Переважна більшість громадян сплачує штрафи самостійно. Більшість користується правом на 50%-ву сплату штрафу, адже постанова вважається виконаною, якщо людина сплатила половину від суми штрафу протягом 10 днів», - повідомив начальник відділу.

Він нагадав, що сума штрафу за несплату послуг з паркування становить 100 грн, а за порушення правил зупинки і стоянки транспорту - 340 грн. Детальна інформація про способи оплати штрафу вказана в постанові про правопорушення. Людина може перевести кошти на рахунок будь-яким зручним способом.

Олексій Бруслик також зазначив, що якщо водій не платить штраф самостійно - інспекція з паркування направляє постанову про притягнення до адміністративної відповідальності у виконавчу службу, яка здійснює примусове стягнення коштів до бюджету територіальної громади. Зокрема, цього року було спрямовано майже 3,7 тис. таких постанов.

Як повідомив начальник відділу, також за перше півріччя інспекція з паркування виявила 386 випадків самовільного встановлення засобів регулювання дорожнього руху та 44 кинуті транспортні засоби.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини