У Харкові біля Стіни Скорботи вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни
30 жовтня 2017 17:43 Суспільство
У Харкові біля Стіни Скорботи вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни Мітинг пам'яті відбувся сьогодні, 30 жовтня, біля Стіни Скорботи на вул. 12 Квітня.

Захід був присвячений 25-річчю від дня відкриття пам'ятного знака, встановленого на території колишнього єврейського гетто на перехресті пр. Московського і вул. 12 Квітня.

У церемонії пам'яті взяли участь заступник голови Адміністрації Індустріального району Олена Великанова, представники керівництва міста та області, місії ОБСЄ, Ізраїльського культурного центру, Харківської громадської організації євреїв, Харківського обласного комітету «Дробицький Яр», школярі, харків'яни.

«За роки Другої світової війни в нацистських катівнях були спалені, замордовані 6 мільйонів чоловік - це величезне число, але воно не передає людське горе і сльози. Сьогодні ми зобов'язані докласти всіх зусиль, щоб подібне не повторилося», - сказала Олена Великанова.

Зазначимо, що Стіна Скорботи - один з перших пам'ятників в Україні і перший пам'ятний знак у Харкові, встановлений на місці знищення нацистськими окупантами жителів Харкова єврейської національності в період 1941-1942 років.

Довідка. Харківське гетто було створено в жовтні 1941 року в кинутих бараках Станкобудівного заводу. У грудні 1941 року - січні 1942 року понад 16 тис. в'язнів гетто були вбиті фашистами в Дробицькому Яру. Стела на місці гетто була встановлена в 1992 році Харківським обласним комітетом «Дробицький Яр» спільно з Орджонікідзевським райвиконкомом. Поруч з меморіальною стелою в 1997 році був встановлений камінь - пам'ятник на честь Праведників Миру.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини