У харківській гімназії відкрили музей, присвячений чотирьом поколінням випускників
23 вересня 2020 10:37 Освіта
У харківській гімназії відкрили музей, присвячений чотирьом поколінням випускників Оновлений музей відкрили у Харківській гімназії №34 після реконструкції.

Як повідомила директор гімназії №34 Світлана Несвітайло, приміщення музею оновили, встановили там нові стелажі, зробили хороше освітлення і розширили експозицію. Виставка розповідає про чотири етапи життя гімназії та її учнів: про колишню залізничну школу, часи Другої Світової війни, післявоєнні роки і сучасні події.

Світлана Несвітайло зазначила, що ідея відкрити музей виникла ще у середині 1980-х у випускників довоєнних років, яких підтримали вчителі та учні. Історію гімназії відтворювали багато поколінь учнів, які шукали речі з минулого.

«Почали збирати матеріали, проводили різні акції. Все, що ви бачите, знайдено на території школи. Збирали по крихтах те, що приносили випускники», - розповіла директор гімназії.

Наприклад, найстаріший експонат музею - картина колишнього 9-класника Павла Панченка, яку він написав у 1935-му році, коли тільки була відкрита школа. У залі, присвяченій випускникам, які воювали у Другу світову війну, можна побачити уламки патронів, каски, зброю, солдатські приналежності, які були знайдені у дворі навчального закладу. Також в музеї зберігаються особисті речі колишніх учнів: перо, олівець, планшет і книга героя-підпільника, а також польова сумка, шолом і лист матері з фронту льотчика-винищувача.

«Для нас - це життя, а для підростаючого покоління - вже історія», - підкреслила на відкритті музею голова первинної ветеранської організації Основ'янського району Ганна Хухрянська.

Голова Адміністрації Основ'янського району Ганна Головчанська зазначила, що у місті шанують історію і пам'ять воєнних років. Традіцінно в школах проходить Естафета пам'яті, яка цього року успішно завершилася відкриттям музею в гімназії №34.

«Харківський міський голова Геннадій Кернес шанує ветеранів та пам'ять про героїв Другої світової війни. У цьому музеї зібрані спогади не одного покоління випускників, які допомогли зберегти історію нашого району», - зазначила Ганна Головчанська.

Теги:
Друкувати
Останні новини