У харківських школах та дитсадках встановлять австрійські фільтри для очищення води
19 жовтня 2017 16:53 Місто
У харківських школах та дитсадках встановлять австрійські фільтри для очищення води У 18 закладах освіти встановлять промислові фільтри для очищення питної води, які передала австрійська екологічна організація «Глобаль 2000».

Фільтри увійшли до вантажу гуманітарної допомоги, який днями прибув до Харкова з Австрії. Раніше їх вже встановлювали в установах охорони здоров'я, а на цей раз частину обладнання, крім лікарень, передадуть також дитячим будинкам, школам і дитячим садкам. Установки працюють без застосування хлору і ультрафіолетового опромінення води. Натуральне очищення звільняє воду від бактерій.

Сьогодні, 19 жовтня, менеджер австрійської екологічної організації «Глобаль 2000» Крістоф Отто зустрівся з представниками Департаменту освіти, Департаменту охорони здоров'я та Департаменту праці та соціальної політики, щоб обговорити процес установки фільтрів, їх обслуговування та плани подальшої співпраці.

Він зазначив, що вже цієї неділі обладнання почнуть встановлювати в Харківському фізико-математичному ліцеї №27, потім фахівці займуться встановленням у дитячому будинку «Родина», а після - в лікарні №2. Устаткування встановлюється протягом двох днів. Серед закладів освіти, де встановлять фільтри води, - університетський ліцей, школа-інтернат №14, школи №162, 119, 17, 122, 53, 38, 124, гімназії №46, 144, 14, 152, ліцей №149, а також два дитячі садки - №323 і 366.

Крістоф Отто зазначив, що з 23 установок, які передали Харкову, 20 - подарував муніципалітет міста Відня, інші були куплені за приватні спонсорські кошти. Завершити встановлення обладнання планують в січні.

Як повідомив Крістоф Отто, крім установок для очищення води з Австрії надіслали теплі речі, одяг, іграшки, засоби особистої гігієни, які передадуть організаціям, що працюють з тимчасовими переселенцями.

«Зараз ми працюємо з хвилею біженців, яка захлеснула Європу. Фармацевтичні фірми, які раніше допомагали українцям, тепер надають допомогу біженцям в Європі. Але це не перешкода для нашої співпраці з Харковом. Головним напрямком залишається допомога дітям, зокрема, дитячій лікарні №16. Також ми будемо орієнтуватися на ті потреби, які тут є. Наприклад, харківському центру реабілітації «Промінь» виділили кошти, і вони купили посудомийну машину, яка була їм потрібна», - повідомив Крістоф Отто.

Як зазначив менеджер «Глобаль 2000», австрійська організація продовжить співпрацю з Харковом. Влітку наступного року Австрія знову готова прийняти на оздоровлення дітей з онкологією, які проходять лікування в дитячій лікарні №16. Переліт в обидва боки забезпечать «Австрійські авіалінії».

Зазначимо, що Харківська міська рада співпрацює з організацією «Глобаль 2000» вже понад 20 років. Австрійська неурядова екологічна організація існує на спонсорські кошти противників атомних електростанцій і надає допомогу українським дітям, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, дітям з онкологічними захворюваннями з Харківської, Луганської, Київської та Івано-Франківської областей, а також переселенцям із зони АТО.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини