У харківських школах працюють дев'ять ресурсних кімнат
27 лютого 2019 11:16 Освіта
У харківських школах працюють дев'ять ресурсних кімнат Дев'ять ресурсних кімнат для учнів з особливими освітніми потребами функціонують у міських закладах освіти.

Вони складаються з навчальної, ігрової, соціально-побутової зон і зони відпочинку, де діти можуть розвивати прості життєві навички, вчитися і відпочивати.

Як повідомили в Департаменті освіти, ресурсні кімнати працюють у школах №19, 31, 97, 100, 105, 124, 138 і приватній школі «Початок мудрості». Для порівняння - в минулому навчальному році функціонувала одна така кімната.

Всього в 24 міських школах навчається 107 дітей з особливими потребами. У 21 комунальній установі діють 42 класи, в яких навчаються 72 учні. В інклюзивних класах з дітьми працюють 207 педагогів, але фахівців все одно не вистачає.

У Департаменті освіти повідомили, що школам потрібні дефектологи, реабілітологи, олігофренопедагоги і асистенти вчителів.

Зазначимо, що 94,1% будівель закладів освіти комунальної форми власності оснащені засобами архітектурної доступності. Тільки в 2018 році було встановлено 10 пандусів, 13 кнопок виклику персоналу, підйомник, а також обладнані дві спеціальні туалетні кімнати для людей з інвалідністю.

Також торік був створений Харківський інклюзивної-ресурсний центр (вул. Гвардійців Широнінців, 38-г), де за цей час пройшли обстеження понад 1,4 тис. дітей.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини