У Харкові вшанували пам'ять двох Героїв Радянського Союзу
19 серпня 2013 11:06
У Харкові вшанували пам'ять двох Героїв Радянського Союзу Меморіальні дошки двом Героям Радянського Союзу були відкриті сьогодні, 19 серпня, у Київському районі.

Заходи били приурочені до 70-річчя визволення Харківщини від німецько-фашистських загарбників.

Так, на будинку по пр. Московському, 15 відкрили пам'ятну дошку Денису Шелесту, а на будівлі по пр. Московському, 27 - Рафаїлу Мільнеру.

У церемоніях відкриття взяли участь заступник голови Адміністрації Київського району Володимир Івлєв, голова Ради ветеранів Київського району, учасник бойових дій Віктор Серек, ветерани Великої Вітчизняної війни, школярі.

«У Київському районі жили 11 Героїв Радянським союзом, і ми віддаємо почесті їм усім. Ми пишаємося учасниками війни, тими, хто відбудовував і відновлював наше місто з руїн. Всі ці люди стали гідним прикладом для всіх нас і особливо для майбутнього покоління. Наше з вами завдання - завжди пам'ятати про них, адже вони зробили все для того, щоб всі ми жили щасливо», - сказав Віктор Серек.

У ході святкової церемонії школярі привітали присутніх ветеранів з 70-ю річницею визволення міста і подарували їм квіти.

Довідка. Денис Шелест - командир 201-го мінометного полку 12-й мінометної бригади 38-ї армії 1-го Українського фронту, майор. Одним з перших 6 листопада 1943 року зі своїм полком увірвався до Києва. Уміло керував його бойовими діями у вуличних боях, надавав безпосередню допомогу піхоті. У Києві чотири години полк відбивав контратаки великих сил противника, утримуючи свій кордон і завдаючи ворогу великих втрат.

Рафаїл Мільнер - заступник по політичній частині командира 32-го гвардійського стрілецького полку 12-ї гвардійської Пінської стрілецької дивізії 61-ї армії Центрального фронту, гвардії підполковник. 6 жовтня 1943 року в боях на плацдармі в районі села Глушець Гомельської області в складній обстановці замінив пораненого командира полку. Протягом декількох днів полк розширив плацдарм, поліпшив свої позиції і дав можливість частинам дивізії переправитися через Дніпро. Влітку 1944 року був призначений командиром 37-го гвардійського стрілецького полку, який брав участь у боях за звільнення Риги, Польщі, вів бої на території Німеччини, форсував річку Одер.
Друкувати
Останні новини