У Харкові увічнять пам'ять про організатора першої народної бібліотеки
18 жовтня 2013 16:24
У Харкові увічнять пам'ять про організатора першої народної бібліотеки У Харкові встановлять меморіальну дошку видатному бібліотекознавцю і громадському діячу Любові Хавкіній.

Пам'ятний знак відкриють 24 жовтня на будівлі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. Початок церемонії - об 11:00.

Меморіальну дошку відкриють за сприяння Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» і Харківського музею Голокосту.

Довідка. Любов Борисівна Хавкіна (12 (24) квітня 1871 року, Харків - 2 червня 1949 року, Москва) - український та російський бібліотекознавець і бібліограф, педагог, громадський діяч.

В 1890–1912 роках працювала в Харківській публічній бібліотеці (тепер ХДНБ ім. В. Г. Короленка). Брала активну участь у роботі Харківської жіночої недільної школи Христі Алчевської. Входила до складу комітету для організації бібліотек-читалень, створеного 1891 року на загальних зборах Харківського товариства грамотності. 1 грудня 1891 року за активної участі Любові Хавкіної в Харкові відкрили першу народну бібліотеку-читальню. У 1918 році стала організаторкою перших на території колишньої Російської імперії бібліотечних курсів у Харкові.

1912 року була в складі редакційної комісії у створенні «Народної енциклопедії наукових і прикладних знань». У 1920 році призначена завідувачем Науково-дослідного кабінету бібліотекознавства, який згодом став основою для Московського бібліотечного інституту (нині - Московський державний університет культури і мистецтв). Добре володіла 10-ма іноземними мовами. Розробила таблиці авторських знаків (т. зв. «таблиці Хавкіної»), котрими користуються донині.

Кавалер ордену «Знак Пошани» (1945), заслужений діяч науки РРФСР (1945), доктор педагогічних наук.
Друкувати
Останні новини