У Харкові презентували монети, присвячені Євро-2012
26 січня 2012 16:10
У Харкові презентували монети, присвячені Євро-2012 Пам'ятні монети, що їх Національний банк України випустив до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, презентували сьогодні, 26 січня, в Управлінні НБУ в Харківській області.

Як повідомило інформаційне агентство «Status Quo», Нацбанк представив монету, присвячену фінальному етапу Євро-2012, а також монети, присвячені містам, що приймають чемпіонат. Як зазначив начальник управління НБУ в Харківській області Володимир Качук, монети випускає Нацбанк у міру надходження заявок. Харківське управління НБУ розподіляє монети серед комерційних банків і товариств нумізматів пропорційно їхнім заявками.
За словами Володимира Качука, монети випущені в грудні і вже користуються великим попитом. Монети до Євро-2012 є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА, і змінювати їхню ціну комерційні банки не мають права.
Як повідомив начальник відділу готівкового обігу і касових операцій управління Дмитро Столярук, в управління вже надійшло близько 10 заявок від жителів Харкова та області, які забажали придбати колекційну золоту монету, але поки її в області немає. Монет із нейзильберу випущено більше, ніж зазвичай випускають, але через ажіотаж колекціонерів їх не вистачає. Нацбанк надалі випускає ці пам'ятні монети, і незабаром охочі зможуть придбати їх у харківських банках.
Нагадаємо, що Нацбанк випустив 11 монет, присвячених Чемпіонату Європи з футболу 2012 року: на восьми зображені українські приймаючі міста чемпіонату, дві загальні монети, а також одна колекційна.
На кожне приймаюче місто припадає по дві випущені монети. Одна з них - із нейзильберу, номіналом 5 грн і тиражем 100 тис. штук, друга - срібна, номіналом 10 грн і тиражем 15 тис. штук.
Колекційна 500-гривнева монета зроблена із золота. Її вага - 500 грамів, тираж - 500 штук, номінальна вартість - 350 тис. грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини