У Дробицькому яру пройшов траурний мітинг
27 січня 2015 16:08 Суспільство
У Дробицькому яру пройшов траурний мітинг Траурний мітинг, присвячений Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, відбувся сьогодні, 27 січня, на меморіальному комплексі «Дробицький яр».

Цього року мітинг приурочили до 70-ї річниці визволення в'язнів концентраційного табору «Аушвіц-Біркенау» біля Освенцима.

Пам'ять тисяч жертв нацистської Німеччини пришли вшанувати ветерани, школярі, представники громадськості. Головний рабин Харкова та області Мойше Москович виголосив поминальну юдейську молитву.

Другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Нелі Шульман зазначила, що пам'ять - головна зброя людства проти воєн та насильства. 

«Пам'ять - це те, що не можна у нас забрати. У людей забирали ім'я, майно, матерів, дітей, у людей забирали життя, і тільки пам'ять забрати неможливо, тому сьогодні ми знаходимось тут. Житель держави Ізраїль, колишній в'язень, який вижив у таборі «Берген Бельзен», був столяром по професії і зробив столик, на якому було підписано Декларацію Незалежності Держави Ізраїль. Тоді він сказав: «Наші вороги хотіли випалити наше майбутнє, і от, наше майбутнє відродилося в землі Ізраїлю як запорука того, що така трагедія не повториться більше ніколи». У цей день в Ізраїлі, а також у всьому світі збираються люди, щоб вшанувати пам'ять жертв нацизму», - підкреслила Нелі Шульман.

Після мітингу його учасники поклали до пам'ятного каменю квіти.

Нагадаємо, що сьогодні траурна церемонія пройшла біля Меморіалу жертвам Голокосту на місці колишнього єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років, на якому також поклали квіти. Крім того, післязавтра, 29 січня, пройде зустріч колишніх в'язнів концтаборів в приміщенні Харківської синагоги (початок - о 14:00).

Довідка. Під час німецької окупації Харкова за три тижні в Дробицькому яру розстріляли приблизно 16-20 тис. людей, переважно євреїв і ромів. Меморіальний комплекс «Дробицький яр» був відкритий 12 грудня 2002 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини