
Протягом двох днів, 8 та 9 листопада, в бібліотеці можна буде познайомитися із зображенням знаменитих робіт скульптора другої половини XVIII століття Йоганна Пінзеля, національними костюмами і ляльками-мотанками Західної України, а також костюмами з колекції Харківського історичного музею і слобожанськими вишиванками.
Як повідомила координатор проекту Тетяна Фарина, дуже мало скульптур Йогана Пінзеля збереглося до сьогоднішнього дня. До Харкова організатори проекту привезли банери з їх зображенням. Ці роботи можна побачити в музеях Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей. Крім того, в наші дні працює школа Пінзеля, де його послідовники відроджують скульптури майстра.
За її словами, проект «Під зорею Пінзеля» поєднує барокове мистецтво з народним. На виставці представлені строї з приватної колекції галерейного простору «Спадок». Для пошиття сорочок використовували нитки, які тягнули з хутра чорної вівці. Всі геометричні візерунки, які зображені на костюмі, - символічні. Переважає орнамент руху сонця - сварга, якого існує понад 150 видів.
«Хочемо, щоб люди відроджували традиції, дотримувалися їх. Ми привезли всю автентику кінця 19-го - початку 20-го століття. Наприклад, чорна вишита бавовняна сорочка, яка властива тільки Західному Поділлю. Вона стоїть поряд з полтавською і решетилівською, які вишиті білим по білому. Ми ініціюємо, щоб їх внесли до культурної спадщини України», - розповіла Тетяна Фарина.
За її словами, проект «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України» вже представили в Сумах, після Харкова виставка відправиться до Рубіжного, Дружковки, Добропілля, Курахового, Маріуполя, а на завершення проекту пройде скайп-конференція з усіма містами, де побуває виставка, щоб обмінятися враженнями.
«Ми створюємо платформу для обміну контактами. Ми приїхали і будемо вчитися у вас. Зверніть увагу, ваші рушники такі розкішні, на них усіх є древо життя. Що б ми не створювали, все будується як древо життя: земля, корінь, стовбур - тривимірний світ», - зазначила Тетяна Фарина.
Зі свого боку директор бібліотеки імені Бєлінського Тетяна Передерій запросила всіх бажаючих на виставку. Зокрема, вже сьогодні екскурсію провели для учнів 7-го класу школи №105.
Організатори проекту - Благодійний фонд родини Демкур, Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького, Форум видавців у Львові, арт-студія Івони Лобан.
Довідка. Йоганн Георг Пінзель - скульптор другої половини XVIII ст., представник бароко і пізнього рококо. Розквіт творчості Пінзеля пов'язаний з архітектурою у Львові та Бучачі. Його точне місце народження невідомо. У 1760-х роках Пінзель працював у Львові, Ходовичах (нині - Львівська область), Монастириську та Бучачі (нині - Тернопільська область). До нашого часу збереглися три монументальні скульптури, а також шість дерев'яних фігур в бічних вівтарях костьолу в Монастириськах. Ймовірно, він був автором кам'яних статуй на фасаді ратуші та фігур на барельєфах церкви св. Покрови в Бучачі, обрамлення костьолу і церкви в Городку. У 2012 році виставка робіт Пінзеля пройшла в паризькому Луврі.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
18:39
У Харкові впроваджують цифрові технології у сфері ЖКГ
-
17:34
Закордонні фонди допоможуть Харкову підготуватись до зими
-
15:57
#Обличчя_Харкова. Міський клуб карате «Фудокан» допомагає ЗСУ та теробороні боронити Харків
-
15:44
Трамвай №8 тимчасово змінить маршрут
-
15:17
Ігор Терехов: Ворог цілеспрямовано знищує громадський транспорт Харкова
-
14:17
У Шевченківському районі триває масштабний ремонт водоводів
-
13:50
«Харківські тепломережі», згідно з графіком, готуються до зими
-
09:34
Харків’яни завоювали 19 медалей на чемпіонаті України з армспорту
-
09:27
#Обличчя_Харкова. Денис Іванов - лікар-терапевт Міської поліклініки №11
-
08:36
У Харкові та області сталося дев'ять пожеж через ворожі обстріли
-
16/08/2022
З Рогані пустять новий тролейбусний маршрут
-
16/08/2022
#Обличчя_Харкова. Олена Олійник – завідувач відділення терцентру Салтівського району
-
16/08/2022
У «Тепломережах» виявили крадіжку обладнання
-
16/08/2022
У Харкові покращують роботу насосних станцій
-
16/08/2022
«Тепломережі» готують до опалювального сезону внутрішньобудинкові комунікації
-
16/08/2022
У Новобаварському районі оперативно відновлюють водопостачання
-
16/08/2022
#Обличчя_Харкова. Олександр Сапронов – механік автоколони КП «КВПВ»
-
16/08/2022
Харківські синхроністки здобули у Римі восьме «золото»
-
16/08/2022
У Харкові та області сталося чотири пожежі через обстріли