Суд задовольнив клопотання міськради у справі з незаконного знесення пам'ятника Леніну
02 лютого 2015 19:59 Офіційно
Суд задовольнив клопотання міськради у справі з незаконного знесення пам'ятника Леніну Харківська облдержадміністрація повинна пред'явити документи, які свідчать про те, що пам'ятник Леніну на момент знесення втратив предмет охорони.

Таке визначення виніс Харківський апеляційний адміністративний суд сьогодні, 2 лютого, під час засідання щодо незаконного демонтажу пам'ятника Леніну на пл. Свободи за клопотанням представника міської ради Костянтина Прокоп'єва.

Крім того, суд визначив витребувати у Харківської облдержадміністрації та її структурних підрозділів, які були вказані в розпорядженні губернатора про знесення пам'ятника, додаткові документи, на підставі яких виконувалося розпорядження про демонтаж і про виключення пам'ятника Леніну з Державного реєстру пам'ятників України.

Представники ХОДА не змогли аргументувати законність і обґрунтованість видачі розпорядження головою облагосадміністраціі про демонтаж пам'ятника Леніну, а також не змогли обґрунтувати залучення до зносу підрозділів облдержадміністрації.

Наступне засідання відбудеться 19 лютого, початок - об 11:00.

Нагадаємо, Харківський апеляційний адміністративний суд розглядає адміністративний позов Харківської міської ради до голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Балути та ХОДА про визнання протиправним розпорядження губернатора про демонтаж пам'ятника Леніну і про видалення його з Державного реєстру пам'яток України. На засіданні 24 листопада суд задовольнив позов міськради частково і визнав розпорядження голови ХОДА незаконним в частині вжиття заходів щодо демонтажу пам'ятника. В іншій частині позов поки залишено без задоволення.

Друкувати
Останні новини