Студенти-волонтери, які працюють у військовому госпіталі, пройшли курси з надання невідкладної допомоги
21 жовтня 2014 18:46
Студенти-волонтери, які працюють у військовому госпіталі, пройшли курси з надання невідкладної допомоги Студентам Харківського національного медичного університету, які допомагають пораненим у військовому госпіталі, вручили сертифікати інституту післядипломної освіти. Вручення сертифікатів відбулося сьогодні, 21 жовтня. Документи про закінчення навчання отримали 32 студенти-волонтери. Захід приурочили до Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги. 

Студенти медуніверситету, які навчаються на різних курсах, з 8 по 21 жовтня пройшли навчання за 48-годинною програмою з надання невідкладної медичної допомоги. Заняття для студентів проводили кваліфіковані медики. 

Вручили сертифікати студентам-волонтерам ректор медуніверситету Володимир Лісовий, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ХНМУ Валерій В'юн та заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. 

Заступник міського голови привітала студентів і підкреслила, що Харків, по суті, єдине місто в Україні, де так розвинено волонтерський рух серед студентів-медиків. Вона побажала юнакам і дівчатам самореалізації, миру, пронести через усе життя бажання допомагати людям і завжди отримувати найдорожче - вдячність пацієнтів. Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що студенти-волонтери - це гордість Харкова, його обличчя і майбутнє. 

Як зазначив ректор університету Володимир Лісовий, чотири роки тому, коли в медуніверситеті стартував волонтерський проект, в ньому брало участь всього 12 студентів, на наступний рік їх було вже 30, а сьогодні у волонтерському русі більш ста студентів. Він підкреслив, що волонтерський проект знайшов відгук у Харкові, оскільки студенти-медики виявилися людьми, у яких є душевний настрій надавати допомогу і бути потрібними. Він звернувся до студентів і подякував їм за те, що, незважаючи на щільний навчальний графік, вони знаходять час на таку важливу і відповідальну справу. 

Зазначимо, що у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону бійцям, пораненим в зоні антитерористичної операції, надають допомогу 68 волонтерів-медиків, 36 з них закінчили медуніверситет торік. 

Крім того, студенти-медики надають паліативну та хоспісну допомогу. На сьогоднішньому урочистому зібранні їм вручили сертифікати громадської організації «Соціальний всесвіт» за роботу в медустановах і хоспісі. Ще кілька студентів були нагороджені Подяками Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту за участь в якості волонтерів в загальноміських заходах. 

Зазначимо, що харківські студенти-медики одними з перших в Україні почали надавати допомогу в хоспісі. Відділення молодіжної університетської волонтерської служби паліативної та хоспісної допомоги «Ера милосердя» відкрили в Харківському національному медичному університеті в жовтні 2013 року. Волонтери «Ери милосердя» надають психологічну допомогу тим, чиї хвороби невиліковні, допомагають інфекційним хворим, дітям, ветеранам. Крім того, студенти-медики працюють з дітьми в Куп'янської школі-інтернаті, організують акції зі здачі донорської крові, допомагають дітям, позбавленим батьківського піклування, та іншим, хто потребує допомогу.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини