Роз'яснення Юридичного департаменту Харківської міськради щодо зриву Громадських слухань про перейменування вулиць міста Харкова
12 листопада 2015 15:21 Офіційно
Роз'яснення Юридичного департаменту Харківської міськради щодо зриву Громадських слухань про перейменування вулиць міста Харкова Закон України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їхньої символіки» не вимагає обов'язкового проведення громадських слухань, якщо йдеться про перейменування районів у місті, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, інших об'єктів топоніміки населених пунктів.

Громадські слухання в обов'язковому порядку проводяться у випадку перейменування населених пунктів, районів та областей з метою подальшого направлення пропозицій до Верховної Ради України.

Проведення громадських слухань у місті Харкові з перейменування об'єктів топоніміки призначене за ініціативою виконавчого комітету Харківської міської ради з метою всебічного обговорення пропозицій з даного питання і найбільш повного вивчення громадської думки.

Громадські слухання, що пройшли в районах міста 10 листопада, були проведені відповідно до процедури, передбаченої Положенням про громадські слухання в місті Харкові.

Пропозиції про перейменування об'єктів топоніміки, підтримані учасниками громадських слухань - членами територіальної громади м. Харкова, будуть враховані при прийнятті рішення депутатами Харківської міської ради.

У призначених на 11 листопада громадських слуханнях оголошено перерву у зв'язку з протиправними діями представників Харківської міської організації «Об'єднання «Самопоміч» та деяких громадських організацій.

Продовження громадських слухань відбудеться сьогодні, 12 листопада, о 18:30 в ККЗ «Україна».

Юридичний департамент Харківської міської ради роз'яснює, що громадські слухання носять виключно рекомендаційний характер, а остаточне рішення про перейменування об'єктів топоніміки міста приймають депутати Харківської міської ради.

У випадку, якщо слухання будуть зірвані повторно, рішення про перейменування, у відповідності з вимогами Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», буде прийняте на сесії Харківської міської ради відповідно до чинного законодавства.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини