Повноваження місцевих рад будуть розширені вже до осені
26 січня 2015 17:46 Офіційно
Повноваження місцевих рад будуть розширені вже до осені Засідання Консультаційної ради з питань місцевого самоврядування пройшло сьогодні, 26 січня, у Верховній Раді України.

У засіданні взяв участь секретар Харківської міської ради Олександр Новак. За його словами, консультаційна рада не збиралася більше року і сьогодні обговорити низку законопроектів, що стосуються децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування, зібралися представники всіх територіальних громад країни (обласних, міських, районних, селищних рад). Засідання провів Голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Як повідомив Олександр Новак, у Верховній Раді готують законопроекти, які розширять повноваження органів місцевого самоврядування у сфері надання адміністративних послуг, земельних повноважень та архітектурно-будівельного контролю. Над змінами до Закону України «Про місцеве самоврядування» народні депутати працюватимуть спільно з Українською асоціацією районних та обласних рад, президентом якої є голова Харківської облради Сергій Чернов, Асоціацією міст України і т.д.

У той же час Олександр Новак зазначив, що в питанні фінансової децентралізації Харківська міська рада вже зробила перші кроки з прийняттям бюджету на 2015 рік, в якому були враховані зміни до Податкового та Бюджетного кодексів України (зокрема, включення до складу податку на майно плати за землю, транспортного податку та податку на нерухоме майно, які з 1 січня надходять до місцевого бюджету).

Крім того, як повідомив Олександр Новак, на засіданні консультаційної ради Володимир Гройсман підкреслив, що в жовтні мають відбутися вибори до місцевих рад, і пройти вони повинні на новій законодавчій базі. У першу чергу необхідно розширити функції та повноваження органів місцевого самоврядування і прийняти необхідні законопроекти, щоб місцеві ради запрацювали по-новому вже з осені.

Як зазначив Олександр Новак, в поточному році консультаційна рада збиратиметься регулярно, і в Харкові зроблять все можливе, щоб думку територіальної громади почули в Києві.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини