Пораненим бійцям у харківському госпіталі допомагають психологи, волонтери та благодійники
01 липня 2014 18:36
Пораненим бійцям у харківському госпіталі допомагають психологи, волонтери та благодійники Харківський Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, де проходять курс лікування поранені в ході антитерористичної бійці, отримав благодійну допомогу на 200 тис. грн. Так, на цю суму військовому госпіталю передали 20 багатофункціональних ортопедичних ліжок КФ-2 і 4 інвалідних крісла КСТ-1. Меценатами стали благодійний фонд «Мир і порядок», громадські об'єднання та харків'яни. За словами представників фонду, перед тим як допомогти госпіталю, вони з'ясували у його керівництва, чого потребує установа.

«Ми замовили необхідні конструкції на одному з дніпропетровських підприємств. При цьому якість продукції грала вирішальну роль, адже це обладнання буде використовуватися для лікування наших захисників Вітчизни», - пояснив співзасновник благодійного фонду «Мир і порядок» Всеволод Кожемяко.

За словами начальника військово-медичного центру Віктора Поліщука, в рамках співпраці з цим фондом було вирішено, що харківські благодійники забезпечуватимуть клініку питною водою, а також допоможуть з придбанням деяких ліків. Віктор Поліщук зазначив, що підтримку небайдужих харків'ян відчувають як лікарі, так і пацієнти.

Крім того, повідомив начальник центру, госпіталю постійно допомагають і харківські волонтери, працівники соціальних служб і психологи, які постійно відвідують поранених бійців. Так, допомагають пораненим військовослужбовцям студенти Харківського національного медичного університету. У травні студенти пройшли спеціальні курси з військової медицини та за погодженням з командуванням клінічного центру стали допомагати пораненим. В основному, вони працюють як рядові медсестри: роблять перев'язки, годують воїнів, стежать за станом здоров'я.

Безкорисливу допомогу на високому рівні надають і психологи з міських соціальних служб. «Молоді воїни на війні побачили страшні картини загибелі своїх товаришів. Ці душевні рани довго заживають і мають певні наслідки. Спілкування ж на ці теми не дозволяє їм закритися в собі і сприяє виходу назовні всьому негативному. При цьому мої колеги спілкуються з бійцями і на абстрактні теми, використовуючи гумор, що діє краще будь-яких ліків», - зазначив психолог центру Павло Базіль.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини