Почесного харків'янина Федора Пуртова привітали з днем народження
12 березня 2015 16:43 Суспільство
Почесного харків'янина Федора Пуртова привітали з днем народження Житель Ленінського району, Герой Радянського Союзу, почесний харків'янин Федір Пуртов сьогодні, 12 березня, відзначає свій 95-й день народження.

У роки війни Федір Петрович брав участь у боях на Орловсько-Курській дузі, проривав ворожу оборону в Білорусі, звільняв Польщу, форсував Західний Буг, Віслу, Одер, брав участь у штурмі Берліна. Про себе любить говорити, що він справжній сибіряк, тому й довгожитель.

З днем ​​народження Героя Радянського Союзу прийшла привітати заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Вона зазначила, що сьогодні 95 років виповнилося унікальній людині. «Федір Петрович - унікальна людина, яка, незважаючи на свій вік, - зі світлою пам'яттю, розсудлива, і з ним завжди можна обговорити все, що відбувається в країні. Він несе з собою історичну пам'ять і завжди залишається для нас справжнім вчителем», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Привітав генерала-майора і голова Адміністрації Ленінського району Максим Мусєєв, який зазначив, що до легендарного ветерана традиційно приходять учні з пошукового загону школи №108. Федір Петрович розповідає школярам про війну і про історію Харкова. 

Довідка. Федір Петрович Пуртов народився в селі Бачкун Ярківського району Тюменської області. Більшу частину життя присвятив військовій службі, яку почав в 1938 році курсантом 1-го Московського артилерійського училища, а завершив у 1974 році.

За виявлені відвагу і героїзм у роки Великої Вітчизняної війни указом Президії Верховної Ради СРСР від 21 лютого 1945 року Федору Пуртову присвоєно звання Героя Радянського Союзу. За героїчну участь у війні ветеран нагороджений державними нагородами, серед яких - орден Леніна, орден Бойового Червоного Прапора, два ордени Вітчизняної війни І ступеня, орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, два ордени Червоної Зірки, орден «За заслуги» ІІІ ступеня, орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медаль «За перемогу над Німеччиною», медаль «За визволення Варшави», медаль «За взяття Берліна». 22 жовтня 2004 року Федору Пуртову присвоєно звання генерала-майора армії. Звання «Почесний громадянин міста Харкова» ветеран удостоєний в 2013 році.


Друкувати
Останні новини