Після бустерної дози можна отримати новий сертифікат та міжнародне свідоцтво
19 січня 2022 11:09 Медицина
Після бустерної дози можна отримати новий сертифікат та міжнародне свідоцтво Після введення бустерної дози вакцини можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення.

Як повідомляється на сторінці Департаменту охорони здоров'я у «Facebook», згенерувати його можна буде в електронному сервісі державних послуг «Дія» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Крім COVID-сертифіката українцям, які отримають бустерну дозу, нададуть Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, де мають бути перелічені всі дози вакцинації проти COVID-19. Документ видають за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Він, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів від дати останнього щеплення.

У департаменті нагадали, що в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих громадян від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Для бустерної дози перевага надається м-РНК-вакцинам «Moderna» або «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech», незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною «CoronaVac», рекомендовано вводити бустерну дозу «Pfizer». Людям з тяжкими імунними станами введення додаткової дози можливе щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини проти COVID-19. Оптимально ввести додаткову дозу у період до 3 місяців. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини