Нардепи з «Відродження» вимагають від Генпрокуратури, МВС і СБУ дати оцінку подіям у Харкові
21 червня 2018 18:26 Місто
Нардепи з «Відродження» вимагають від Генпрокуратури, МВС і СБУ дати оцінку подіям у Харкові Члени депутатської групи «Партія «Відродження» у Верховній Раді надіслали листи на адресу Генерального прокурора України Юрія Луценка, голови СБУ Василя Грицака і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою дати оцінку подіям, що сталися в Харкові 20 червня.

«У роботу Харківської міської ради, а також комунальних підприємств міста протягом тривалого часу здійснюється втручання з боку працівників обласної прокуратури та Служби безпеки України. Посадові особи зазначених вище органів на підставі різноманітних приводів приходять у приміщення міської ради, а також на всі без винятку комунальні підприємства, вилучають необхідну для ефективної роботи міськради та підприємств документацію, викликають керівників на багатогодинні допити. В результаті такого втручання відбуваються порушення в нормальній роботі міської ради та її комунальних підприємств», - говориться у зверненнях.

«20 червня невідомі особи намагалися зірвати засідання Харківської міської ради. Кілька десятків агресивно налаштованих людей спортивної статури увірвалися в приміщення міської ради, розбили скло, знищили портрети міських голів минулих років, влаштували бійку, в ході якої застосували газ, а потім підпалили димові шашки. Незважаючи на явне порушення закону і небезпечну для оточуючих поведінку невідомих осіб, працівники Національної поліції, які прибули на місце події, не вжили в межах своєї компетенції і передбачених законом обов'язків заходи для якнайшвидшого відновлення правопорядку», - підкреслили народні депутати.

З огляду на ці факти, члени депутатської групи «Партія «Відродження» вимагають вжити заходів для перевірки законності дій працівників прокуратури Харківської області та обласного управління СБУ під час проведення ними обшуків і вилучення документів у Харківській міській раді та на її комунальних підприємствах. Крім того, депутати попросили здійснити перевірку можливої​​ причетності працівників територіального управління СБУ в Харківській області до організації подій, що сталися 20 червня в приміщенні Харківської міської ради, а також законності та професіоналізму дій працівників Національної поліції, які прибули на місце події.

З текстами звернень до Генпрокуратури, СБУ і МВС можна ознайомитися за посиланнями.

Друкувати
Останні новини