На Меморіалі Слави вшанували пам'ять визволителів Харківської області
19 вересня 2018 11:47 Суспільство
На Меморіалі Слави вшанували пам'ять визволителів Харківської області Покладання квітів з нагоди 75-ї річниці визволення Харківської області від нацистських загарбників та Дня партизанської слави відбулося сьогодні, 19 вересня, на Меморіалі Слави в Лісопарку.

Квіти до пам'ятника партизанам і пам'ятника Батьківщині-Матері прийшли покласти ветерани Другої світової війни, керівництво міста та області, представники силових структур, організацій і підприємств, жителі міста.

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що такі дні об'єднують громаду, а пам'ять про подвиг воїнів у Другій світовій війні буде жити вічно в серцях харків'ян.

«На цьому місці приходить розуміння того, як потрібно любити країну, своє місто, сім'ю, як можна бути сміливим і відважним і йти в бій не за себе, а за тих, хто у тебе за спиною. Люди, у яких теж були сім'ї і діти, незважаючи ні на що, йшли у партизани і намагалися наблизити перемогу і розправитися з ворогом, який окупував Харківщину. Вічна їм пам'ять і низький уклін», - сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Після церемонії покладання в каплиці на честь ікони Божої Матері «Стягнення загиблих» священики відслужили поминальний молебень за загиблими в роки Другої світової війни.

Зазначимо, що в роки війни на Харківщині діяли 23 партизанських загони і 10 антифашистських груп.

Довідка. 19 вересня 1943 року Харківська область була повністю звільнена від нацистських загарбників. Рішенням сесії Харківської облради до цієї дати приурочено святкування Дня Харківської області. Сьогодні відзначається 253-тя річниця заснування Харківського регіону - у 1765 році була створена Слобідсько-Українська губернія з центром в місті Харкові.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини