На «Харківводоканалі» пройшло громадське обговорення щодо підвищення тарифів
13 лютого 2018 14:32 ЖКГ
На «Харківводоканалі» пройшло громадське обговорення щодо підвищення тарифів Громадське обговорення, присвячене підвищенню тарифів на послуги водопостачання і водовідведення, пройшло сьогодні, 13 лютого, на КП «Харківводоканал».

У ньому взяли участь заступник Харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко, депутати Харківської міськради, працівники підприємства, харків'яни. Захід був організований Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Як повідомила під час обговорення заступник генерального директора - директор Фінансово-економічного департаменту КП «Харківводоканал» Яна Хайло, основною причиною підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення є збільшення вартості електроенергії, яка лише у січні підвищилася на 9%. При цьому в тарифах 46% собівартості послуг становить саме електроенергія. Крім того, значно зросла вартість газу, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, матеріалів, труб тощо.

Таким чином, на підприємстві запропонували підняти тарифи для населення до 11,24 грн/куб. м замість нинішніх 9,24 грн/куб. м, водовідведення - до 5,66 грн/куб. м замість 5,16 грн/куб. м. При цьому, за словами Яни Хайло, нові тарифи залишаються збитковими.

Як повідомив начальник відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, у Харківській області Василь Без'язичний, запропоновані КП «Харківводоканал» тарифи будуть передані на затвердження регулятору до Києва. Коли комісія прийме своє рішення, поки невідомо.

«В умовах, коли зростають всі складові тарифів, підвищення на «Харківводоканалі» не уникнути. В таких умовах іншого виходу немає, тому підвищення тарифів - це питання виживання», - зазначив Василь Без'язичний.

Друкувати
Останні новини