На Харківщині обговорюють реформу місцевого самоврядування
05 вересня 2014 11:26
На Харківщині обговорюють реформу місцевого самоврядування Питання бюджетної децентралізації обговорили учасники виїзного засідання представників органів місцевого самоврядування, організованого Харківським регіональним відділенням Асоціації міст України.
Професійна майстерня, присвячена реформі місцевого самоврядування, пройшла 4 вересня в місті Люботині Харківського району. Тема засідання - «Реформа місцевого самоврядування: аспекти модернізації муніципального управління». 

Як повідомили у ХРВ АМУ, в майстерні взяли участь міські, селищні голови та їх заступники, секретарі рад та керівники відділів виконавчих комітетів, всього - 21 людина. Про законопроекти щодо реформи місцевого самоврядування і децентралізації повноважень учасникам майстерні розповів представник Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. 

Так, учасники засідання обговорили проекти законів «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації) та «Про добровільні об'єднання територіальних громад». Зокрема, розглядалося місце старости в системі місцевого самоврядування, його функції та повноваження, порядок і терміни його обрання і перебування його на посаді. Також учасники зустрічі обговорили проблеми збільшення мінімальної заробітної плати і розмірів тарифних розрядів бюджетних працівників. Крім того, міські, селищні та сільські голови обмінялися досвідом у вирішенні проблем забезпечення життєдіяльності населених пунктів області. 

Зазначимо, Асоціація міст України в рамках спільного з USAID проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» («Діалог») проводить серію професійних майстерень для міських, селищних, сільських голів та інших посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області.
Друкувати
Останні новини