Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам
16 жовтня 2013 19:39
Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Захід, присвячений святкуванню ісламського свята Курбан-байрам, пройшов сьогодні, 17 жовтня, у Палаці студентів Національного технічного університету «ХПІ».

У заході взяли участь Культурне мусульманське суспільство «АН-НУР», Харківська обласна організація «Узбецький національний центр», Харківська обласна громадська організація «Діаспора таджиків «Пайванд» та представники інших громад.

Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса присутніх привітав зі святом начальник відділу по роботі з об'єднаннями громадян міської ради Олександр Стєрін. Він побажав усім добра, щастя, благополуччя, успіхів і зазначив, що в Харкові живуть представники понад 100 національностей, яким місто надає всебічну підтримку.

Голова культурного мусульманського суспільства «Ан-Нур» Ісмаїл Ешонхонов подякував міській владі Харкова за підтримку і хороше ставлення. Також він нагадав присутнім про значення свята і його традиції, зазначивши, наскільки важливо для мусульман відкидати кровопролиття і підтримувати дружні відносини один з одним, як у цей день, коли вони допомагають близьким і роздають їжу нужденним.

В ході свята дітям вручили подарунки. Завершився захід концертом.

Довідка. Курбан-байрам (Ід уль- Адха) - один з найважливіших свят мусульманського світу. Є частиною мусульманського обряду паломництва в Мекку. Відзначається свято в 10-й день 12-го місяця мусульманського місячного календаря зуль-хіджа і триває 3-4 дні. Це свято жертвопринесення. Згідно Корану, пророк Ібрахім хотів довести свою любов і вірність Аллаху, принісши в жертву йому найдорожче, - свого сина. Але Аллах дозволив замінити жертву на тварину. З тих пір мусульмани здійснюють цей обряд на знак відданості і поклоніння Богу.

У Курбан-байрам прийнято відвідувати мечеть, роздавати милостиню. Близьким, друзям і родичам в дні свята намагаються зробити подарунки. У наступні після свята дні зазвичай відвідують рідних і близьких знайомих, тому що відвідування в дні свята жертвопринесення вважається благословенним і бажаним.
    Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам Мусульмани Харкова святкують Курбан-байрам

Друкувати
Останні новини