Місто викупило половину об'єктів у зоні будівництва метро
10 січня 2019 14:38 Місто
Місто викупило половину об'єктів у зоні будівництва метро Проведена половина угод щодо викупу об'єктів нерухомого майна, розташованих на території майбутнього будівництва метро від ст. м. «Метробудівників» до ст. м. «Одеська».

Про це сьогодні, 10 січня, повідомив директор Департаменту реєстрації Олег Дробот.

За його словами, всього міській раді необхідно буде викупити 89 об'єктів у 144 фізичних та юридичних осіб. 97% власників дали згоду на проведення переговорів щодо викупу, і 70% з них погодилися із запропонованою ціною. Вже проведена половина угод на суму понад 40 млн грн.

Тільки чотири власники відмовилися від проведення переговорів. За словами Олега Дробота, зокрема, один з них не виходив на контакт з міськими службами і відмовився від зустрічі зі спостерігачами від Європейського банку реконструкції та розвитку. Цей же власник, можливо, з метою особистої вигоди, в кінці минулого року зареєстрував на своїй земельній ділянці ще один будинок.

«Один з реєстраторів Харківської області провів дії сумнівного характеру, в результаті яких об'єкт - приватний житловий будинок - змінив свою площу, і замість одного житлового будинку на земельній ділянці з'явилися два. Документів, що підтверджують нове будівництво або реконструкцію, немає. На наш погляд, тут порушена процедура реєстрації і введення в експлуатацію об'єктів», - повідомив Олег Дробот. При цьому він зазначив, що профільні структури не змогли оглянути цей будинок, оскільки сам же власник на дає на це згоду.

За словами директора департаменту, особистість реєстратора, який провів операцію, вже встановлена. Міськрада звернулася з відповідною заявою до прокуратури, проводиться перевірка за фактом скоєного. Крім того, місто сподівається, що внутрішню перевірку проведе і Головне управління юстиції в Харківській області. Як повідомив Олег Дробот, якщо міська влада не дійде згоди за процедурою викупу з цими чотирма власниками, то звернеться до суду щодо примусового викупу, оскільки все це впливає на терміни початку будівництва метро.

У той же час власникам, чиє житло викуплено або буде викуплено, місто надає технічну, юридичну, соціальну підтримку і допомагає знайти нове житло. Для цього в КП «БТІ» створена база пропозицій. Крім того, як зазначив директор департаменту, викупна вартість об'єктів перевищує їхню ринкову ціну і включає витрати на придбання житла, пов'язані з пошуком ріелтора і проведенням нотаріальних дій, на переїзд та оподаткування.

Всього нове житло вже знайшли близько 30 власників.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини