Місто викупило майже всі об'єкти в зоні будівництва метро
12 квітня 2019 16:04 Місто
Місто викупило майже всі об'єкти в зоні будівництва метро 128 власників з 144, або 89%, продали місту свої об'єкти нерухомого майна, розташовані на території майбутнього будівництва станцій метро «Державінська» та «Одеська».

Про це сьогодні, 12 квітня, на робочій нараді у міськраді повідомив директор Департаменту реєстрації Олег Дробот.

Він зазначив, що, за дорученням міського голови Геннадія Кернеса, після укладення договорів купівлі-продажу з власниками об'єктів нерухомості їм надається допомога в придбанні нового житла. Так, з 128 осіб 59% уже придбали нову житлоплощу, 18% - не купуватимуть її, бо у них є інше житло, всім іншим місто сприяє в пошуках будинку або квартири, а також допомагає в переїзді тощо.

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов повідомив, що з 16 власниками, які поки не продали свої об'єкти, міська влада продовжує вести переговори або вже вступила в судову тяжбу.

«Харківська міська рада постійно працює з власниками будівель, споруд і будинків, які знаходяться в зоні відселення для будівництва третьої черги Харківського метрополітену в бік вулиць Одеської та Державінської. Так, у цьому питанні є певні проблеми, але ми намагаємося домовитися з власниками об'єктів, щоб не звертатися до судових інстанцій. Але якщо до розумного компромісу нам прийти не вдається, а такі випадки хоч і рідкісні, але є, то звертаємося до суду, але навіть у процесі судових засідань не припиняємо переговорний процес. І вже є приклади, коли ми домовляємося на стадії судового розгляду», - зазначив Ігор Терехов.

Він нагадав, що минулого тижня в міськраді пройшли переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку, а також з Європейським інвестиційним банком.

«Ми знаходимося на завершальній стадії для отримання перших траншів, виходу на будівельний майданчик, проведення тендерів. Паралельно будемо вирішувати питання з власниками. Ми дуже хочемо, щоб будівництво метро почалося вже цього року», - підкреслив перший віце-мер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини