Міська рада ініціює звернення до Кабміну в зв'язку з подорожчанням газу
28 квітня 2016 13:36 ЖКГ
Міська рада ініціює звернення до Кабміну в зв'язку з подорожчанням газу Міська влада виступила з ініціативою звернутися до Кабміну і Верховної Ради України у зв'язку з подорожчанням газу.

Відповідну пропозицію перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов озвучив сьогодні, 28 квітня, в Харківській облдержадміністрації на засіданні колегії, присвяченій опалювальному сезону. Перший віце-мер зазначив, що необхідно домогтися отримання цільової субвенції з держбюджету на погашення різниці в тарифах для бюджетних установ. Крім того, необхідно, щоб Мінсоцполітики в найкоротші терміни надало правила нарахування субсидій.

«Кабінет Міністрів підняв ціни на газ, що автоматично призводить до збільшення тарифів на тепло і гаряче водопостачання. Оскільки міський бюджет вже сформований, і в ньому закладена колишня ціна, ми звернемося до уряду з проханням надати цільову субвенцію для погашення різниці для всіх бюджетних установ - шкіл, лікарень, дитячих садків. Щоб не допустити різкого стрибка цін для населення, адже не кожна людина зможе заплатити за новими тарифами, вже зараз ми повинні чітко розуміти, які категорії людей мають право на субсидії. Вони вже повинні нараховуватися, бо це не швидкий процес, і людина повинна знати, що вона її отримає і не платитиме повну вартість», - зазначив Ігор Терехов.

Керівництво області ініціативу міської влади підтримало.

У свою чергу директор КП «Харківські теплові мережі» Сергій Андрєєв повідомив, що з 1 травня подорожчає гаряча вода, а з жовтня - опалення. Але поки нові тарифи не сформовані, і тепловики зайняті планом капітальних і поточних ремонтів, які передбачені в рамках підготовки до нового опалювального сезону.

Нагадаємо, що з 1 травня ціна на газ для українців складе 6879 грн за 1000 куб. м. Тепер газ коштуватиме однаково і для побутових споживачів, і для промислових.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини