Майбутні рятувальники проходять курс молодого бійця: вперше серед них є дівчата
27 серпня 2014 18:42
Майбутні рятувальники проходять курс молодого бійця: вперше серед них є дівчата Першокурсники Національного університету цивільного захисту України проходять курс молодого бійця на навчально-тренувальному полігоні вишу в селі Фігуровка (Чугуївський район). Протягом двох тижнів 185 першокурсників пізнають ази стройової підготовки, ознайомляться з вимогами статутів, своїми обов'язками, навчаться долати фізичні і психологічні навантаження, а також звикнути до розпорядку дня і військової дисципліни. Як зазначив їхній викладач, доцент кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки НУЦЗУ Микола Букін, головне завдання педагогічного складу - зробити все для того, щоб 1 вересня першокурсники стали в один стрій зі студентами старших курсів, які вже адаптовані до нових і незвичних для них умов. 

Допомагають в цьому курсантам ще й психологи, які проводять з ними як групові, так і індивідуальні заняття. Мета таких тренінгів - налагодити дружні контакти між майбутніми рятувальниками і навчити їх розуміти, наскільки важлива в їхній службі взаємодопомога. Перед кожним заняттям курсант здає тестування, за підсумками якого психолог визначає його настрій. Тому з тими, кому складніше звикнути до нових людей, місця та умов, психолог спілкується наодинці, намагаючись підтримати молодого бійця. 

Як повідомив проректор вишу Олег Семків, вперше в польових умовах тренуються 22 дівчини, які нарівні з хлопцями живуть в казармах і ходять в наряди. Він підкреслив, що курсантки іноді набагато витриваліші за юнаків, не бояться труднощів і не відмовляються від виконання завдань будь-якої складності. Також він підкреслив, що серед першокурсників багато відмінників, спортсменів і навіть є чотири кандидати в майстри спорту. Цього року багато першокурсників з Донецької (36 чол.) та Луганської (20 чол.) областей, традиційно багато з Харкова та області (33 чол.). 

Курс молодого бійця курсанти проходять від 15 до 30 серпня. Присягу на вірність українському народові майбутні рятувальники складуть 13 вересня біля Меморіалу Слави. Там же вони продемонструють те, чому навчилися на тренувальній базі.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини