Маленькі пацієнти лікарні №16 пройдуть курс лікування в Австрії
30 березня 2017 15:02 Медицина
Маленькі пацієнти лікарні №16 пройдуть курс лікування в Австрії 12 пацієнтів онкогематологічного відділення Харківської міської дитячої клінічної лікарні №16 полетять влітку на оздоровлення до Австрії.

Поїздка запланована в рамках програми міжнародного співробітництва між Харківською міською радою та австрійською екологічною організацією «Глобаль 2000». Зазвичай дітей обстежують в одному з госпіталів, де вони проходять курс підтримувальної терапії.

Сьогодні, 30 березня, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан зустрілася з менеджером організації Крістофом Отто.

Як повідомила віце-мер, починаючи з 1996 року, курс оздоровлення пройшли 2500 дітей.

«Головне, що ще більше маленьких пацієнтів отримали можливість оздоровитися, поліпшити самопочуття і швидше одужати. Діти полетять на три тижні в супроводі нашого лікаря і медсестри. Цього року вони зустрінуться з Послом України в Австрії. Знаю, що для них організують прийом та готують цікаву програму», - сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Крім того, до харківських лікарень надійде гуманітарна допомога від австрійських партнерів. Як повідомив Крістоф Отто, в Австрії зібрали гуманітарний вантаж вагою 8 тонн. Туди увійшли лікарняний одяг, матраци, ліжка, столи, стільці, шафи, засоби дезінфекції, витратні матеріали. Торік допомогу отримали лікарня №16 (гематологічне відділення), міський перинатальний центр, а також установи, які надають допомогу переселенцям.

«Основа нашої співпраці - це стабільність у вашому місті, спокійна обстановка. Ми повністю довіряємо один одному», - зазначив Крістоф Отто.

Ще одним напрямком співпраці міської влади з «Глобаль 2000» стало оснащення медичних і соціальних закладів установками для очищення води. Вони вже є практично у всіх дитячих лікарнях і пологових будинках. Так, 19 установок уже працює, 23 - скоро відправлять з Відня, а ще 30 планують надіслати до Харкова протягом найближчих декількох років.

Світлана Горбунова-Рубан обговорила з Крістофом Отто можливість встановити фільтри в школах і дитячих садках, де навчається багато дітей переселенців з Донецької та Луганської областей. Також установки, можливо, передадуть до модульного містечка.

Зазначимо, що Харківська міська рада співпрацює з організацією «Глобаль 2000» вже понад 20 років. Австрійська неурядова екологічна організація існує на спонсорські кошти противників атомних електростанцій і надає допомогу українським дітям, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, дітям з онкологічними захворюваннями з Харківської, Луганської, Київської та Івано-Франківської областей, а також переселенцям із зони АТО.

Друкувати
Останні новини