Львівський театр юного глядача показав у Харкові спектакль за п'єсою німецького драматурга
04 грудня 2014 17:09 Культура
Львівський театр юного глядача показав у Харкові спектакль за п'єсою німецького драматурга Вистава «О восьмій вечора на Ковчезі» Першого академічного театру для дітей та юнацтва (Львів) показали сьогодні, 4 грудня, у Харківському театрі юного глядача.

Вистава за п'єсою німецького драматурга Ульріха Губа в перекладі Христини Назаркевич є спільною продукцією Goethe-Institut в Україні та Першого академічного театру для дітей та юнацтва.

Вперше виставу «О восьмій вечора на Ковчезі» в режисурі Юрія Мисака показали в 2013 році, а сьогодні його прем'єра відбулася в Харкові.

Як повідомив художній керівник Львівського театру для дітей та юнацтва Юрій Мисак, вистава в дуже простій і зрозумілій формі розповідає дітям про найголовніше в житті. «У п'єсі ми розповідаємо дітям про Всесвітній потоп, але при цьому ми з усією серйозністю беремося за питання про Бога, не забуваючи про легкість і гумор. Вистава - це історія про нас з вами, він оповідає про найважливіші речі для людини, життєвих цінностях, відносинах між людьми і в суспільстві, про ситуацію, яка зараз склалася в нашій країні», - зазначив Юрій Мисак.

Як підкреслив голова Адміністрації Ленінського району Максим Мусєєв, Львівський театр для дітей та юнацтва сягає своїми витоками в далекі 1920-ті роки і є частиною історії Харкова, де він зародився і почав працювати. Пізніше, після війни, театр переїхав до Львова, де і працює донині.

Голова районної адміністрації також зазначив, що показ вистави був приурочений до Міжнародного дня людей з особливими потребами. «Нам приємно, що в кінці туру  останній, благодійний спектакль пройшов саме в Харкові, для юних харків'ян. Сьогодні в залі перебувають діти з обмеженими можливостями з усього міста, різних шкільних установ і організацій. І я сподіваюся, що перегляд цієї вистави допоміг підняти їм настрій, підвищити їхню впевненість у собі, силу духу і, звичайно ж, долучити до культурного життя Харкова», - зазначив Максим Мусєєв.

Крім Харкова спектакль «О восьмій вечора на Ковчезі» показали в низці інших міст країни - Херсоні, Запоріжжі, Черкасах та Дніпропетровську. Турне театру містами України пройшло для налагодження міжкультурних зв'язків, кращого знайомства з театральними колективами, їх творчістю та популяризацією сучасної драматургії та режисури в Україні.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини