Комісії міськради розглянули питання про перейменування вулиць
19 листопада 2015 15:29 Місто
Комісії міськради розглянули питання про перейменування вулиць Перші засідання всіх постійних депутатських комісій Харківської міської ради відбулися сьогодні, 19 листопада.

Напередодні другого пленарного засідання першої сесії 7-го скликання депутати розглянули питання затвердження заступників Харківського міського голови, створення виконкому та затвердження його персонального складу, структури виконавчих органів міськради, внесення змін до бюджету Харкова, перейменування об'єктів топоніміки та ін.

Основна увага була прикута до питання, пов'язаного з виконанням закону про декомунізацію.

За словами першого заступника міського голови Ігоря Терехова, який доповідав з цього питання на засіданнях комісій, перейменуванню підлягають 173 вулиці, чотири парки та сквери, одна станція метро.

«Не можна безболісно перейменувати таку кількість вулиць. Адже для багатьох це історія. Але ми постаралися уникнути перейменувань із політичним підтекстом. Зі 173-х вулиць 50-тьом повернули їхні історичні назви. Решта названі на честь видатних істориків, акторів, архітекторів, письменників, філософів, ректорів вишів та інших знакових людей як для Харкова, так і для всієї України», - підкреслив Ігор Терехов.

Під час обговорення члени комісій - представники різних партій - згадували проведення громадських слухань і наполягали на тому, що таке питання повинно було обговорюватися гласно, щоб отримати максимальне розуміння рівня підтримки людьми тих чи інших назв. У свою чергу, перший заступник міського голови нагадав, що міська влада проявила ініціативу, організувавши громадські слухання саме для цієї мети. Але вони були зірвані активістами громадських організацій. На комісії з питань транспорту, зв'язку та екології представник партії «Самопоміч» запропонував зовсім не виносити рішення про перейменування вулиць на сесію міської ради, а передати повноваження міському голові. У відповідь на цю пропозицію Ігор Терехов повідомив, що депутати фракції «Відродження» не мають наміру перекладати відповідальність і готові прийняти рішення про перейменування топонімів завтра.

«Фракція партії «Самопоміч» у Верховній Раді голосувала за прийняття закону про декомунізацію. А зараз ви як представники цієї партії пропонуєте зняти відповідальність із себе за виконання цього закону», - відповів перший заступник міського голови.

Після засідань Ігор Терехов оцінив роботу всіх фракцій, представлених у комісіях. Він відзначив чітку і злагоджену роботу фракції «Відродження» і БПП «Солідарність». У той же час, на його думку, робота в комісіях представників партії «Наш край» була неконструктивною, а партії «Самопоміч» - неорганізованою.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини