Кільком відомим харків'янам встановлять пам'ятні таблички
28 березня 2018 17:55 Місто
Кільком відомим харків'янам встановлять пам'ятні таблички Засідання міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища пройшло сьогодні, 28 березня, в Харківській міській раді.

Засідання провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Як повідомив відповідальний секретар комісії Олексій Хорошковатий, колектив Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» виступив з ініціативою встановити меморіальну дошку ректору ХАІ у 1962-1976 роках Миколі Маслєннікову. Саме у цей час була побудована більшість об'єктів студентського містечка вишу.

Також у місті за ініціативою діячів культури на фасаді будівлі по вул. Полтавський шлях, 177 встановлять меморіальну дошку артисту оперети, Заслуженому артисту України Володимиру Підсадному. А на будівлі по вул. Черепанових, 7 увічнять пам'ять лікаря, професора Івана Попандопуло.

На фасаді школи №11 планують встановити пам'ятні дошки Герою України Василю Мельникову і активісту Данилу Дідіку. Данило загинув у результаті теракту, що стався в 2015 році біля Палацу спорту. 21 серпня того ж року Указом Президента України він був посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Крім того, члени комісії прийняли рішення перейменувати пров. Бузковий у Київському районі у пров. В'ялівський. Як повідомив Олексій Хорошковатий, це пов'язано з тим, що у Харкові - два провулка з назвою «Бузковий». Другий знаходиться у Новобаварському районі, де багато будинків, і у нього своя велика історія, на відміну від незаселеного першого, тому йому залишать його історичну назву. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини