Харків'яни вшанували пам'ять визволителів міста
23 серпня 2021 09:08 Місто
Харків'яни вшанували пам'ять визволителів міста Харків'яни поклали квіти до пам'ятника Батьківщині-Матері на Меморіалі Слави з нагоди 78-мої річниці визволення Харкова від нацистських загарбників.

Пам'ять загиблих у роки Другої світової війни вшанували ветерани, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, інші представники органів влади, громадських організацій, духовенства, військові. Присутні поклали квіти і вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Крім традиційних урочистостей, на Меморіалі пройшла театралізована вистава, присвячена тим рокам. Артисти створили символічну постановку, а акомпанував їм симфонічний оркестр Харківської філармонії.

Також традиційно в каплиці ікони Божої Матері «Стягнення загиблих» пройшла поминальна служба.

Нагадаємо, що нацистська окупація Харкова розпочалася 24 жовтня 1941 року і тривала 641 день, з перервами, до дня визволення міста - 23 серпня 1943 року. У чотирьох битвах за Харків і за час його дворазової окупації СРСР і Німеччина втратили більше людей, ніж будь-коли в історії Другої світової, включаючи Сталінград. Десять дивізій, які брали участь у визволенні Харкова, згодом назвали харківськими. Всього за серпень в ході визволення міста загинуло понад 70 тис. солдатів, більше 180 тис. отримали поранення. 30 серпня 1943 року у саду Шевченка пройшов мітинг, присвячений визволенню Харкова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини