Харків'яни поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку
09 березня 2020 11:30 Суспільство
Харків'яни поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку Заходи, присвячені 206-тій річниці від дня народження видатного українського поета і художника Тараса Шевченка, пройшли сьогодні, 9 березня, у Харкові.

Вранці харків'яни поклали квіти до пам'ятника Кобзарю на вулиці Сумській. У церемонії взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники обласної влади, а також депутати, дипломати, духовенство, студенти.

«Тарас Шевченко - це постать, яка об'єднує нас усіх. Він прожив непросте життя, але проніс через роки любов до України, яку невтомно висловлював у своїй багатогранній творчості. І нам, за прикладом Тараса Шевченка, треба пам'ятати і берегти те, що нас об'єднує як націю. Неважливо, якою мовою ми говоримо, які книги читаємо, головне - що в день народження Кобзаря ми всі прийшли сюди, до цього пам'ятника, аби віддати належне тим ідеям, які сповідував у своїх творах Тарас Шевченко», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Довідка. Тарас Григорович Шевченко - український поет, художник, прозаїк, етнограф, революціонер-демократ, діяч українського національного відродження. Народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Черкаської області у сім'ї кріпосного.

У 1840 році вийшла перша збірка віршів «Кобзар», куди увійшло вісім поетичних творів. Книга розійшлася за два тижні і стала дуже популярною. Окремими виданнями вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) і «Гамалія» (1844). У 1847 році за свої вірші Тарас Шевченко був заарештований і відправлений на заслання із забороною писати і малювати.

Помер поет 10 березня 1861 року у віці 47 років. Прах Тараса Шевченка, відповідно до його «Заповіту», перевезений до України і захоронений на Чернечій горі біля Канева.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини