Харків'яни поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку
09 березня 2018 13:23 Суспільство
Харків'яни поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку Заходи, присвячені 204-тій річниці від дня народження видатного українського поета і художника Тараса Шевченка, пройшли сьогодні, 9 березня, в Харкові.

Вранці харків'яни поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку на вулиці Сумській. У церемонії покладання взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники обласної влади, а також депутати, дипломати, духовенство, студенти, школярі.

Під час заходу прозвучали пісні на вірші поета.

Довідка. Тарас Григорович Шевченко - український поет, художник, прозаїк, етнограф, революціонер-демократ, діяч українського національного відродження. Народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Черкаської області в сім'ї кріпосного.

У 1840 році вийшла перша збірка віршів «Кобзар», куди увійшло вісім поетичних творів. Книга розійшлася за два тижні і стала дуже популярною. Окремими виданнями вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) і «Гамалія» (1844). У 1847 році за свої вірші Тарас Шевченко був заарештований і відправлений у заслання із забороною писати і малювати.

Помер поет 10 березня 1861 року в віці 47 років. Прах Тараса Шевченка, відповідно до його «Заповіту», перевезений до України і похований на Чернечій горі біля Канева.

Друкувати
Останні новини