Харків'яни поділилися досвідом реалізації стратегії розвитку міста
22 лютого 2018 15:31 Місто
Харків'яни поділилися досвідом реалізації стратегії розвитку міста Зустріч представників Харківської міської ради та Асоціації міст України пройшла сьогодні, 22 лютого, в мерії.

Представники різних міст країни, що входять в асоціацію, зокрема, із Запоріжжя, Мелітополя, Полтавщини, знаходяться в Харкові з візитом в рамках загальнонаціональної програми з обміну досвідом «Маршрути успіхів». Сьогодні разом з харківськими колегами вони обговорили шляхи реалізації Стратегії розвитку міста до 2020 року, вдосконалення міської інноваційної та стартап-інфраструктури, кластеризацию основних сфер економіки і участь молоді у розвитку міста.

Начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів міської ради Вікторія Грецька-Миргородська представила колегам практичні шляхи реалізації стратегії і розповіла про плани на майбутнє.

За її словами, було проведено дослідження щодо інноваційного розвитку регіону, яке незабаром представлять громадськості. В рамках Стратегії розвитку міста Харкова пройшло близько 30 заходів, в тому числі - дні моди і дизайну «Kharkiv Fashion», «Kharkiv Fashion Business Days», перший етап ярмарки стартапів, сформований кластер легкої промисловості та дизайну.

«Коли ми провели перший етап ярмарки стартапів, то зіткнулися з багатьма труднощами. Їздили в Амстердам і переймали досвід розвитку їхньої стартап-системи. Ми повинні рухатися і не відставати. Ми хочемо зрозуміти, яким шляхом нам розвиватися: будувати величезні технопарки або створювати бізес-інкубатори. Я прихильник того, щоб розвивати віртуальну складову, це оптимізує витрати, надасть мобільність, але тут же виникає багато інших питань, в тому числі те, як залишати успішних фахівців тут, у Харкові, Україні. В рамках асоціації ми і намагаємося знайти спільні шляхи вирішення цих питань», - сказала Вікторія Грецька-Миргородська.

Про участь молоді в розвитку міста розповів голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв. За його словами, саме молоді люди зараз беруть активну участь у створенні нових і значущих міських проектів, у числі яких - сайт і додаток міських ініціатив «Портал харків'янина». Нещодавно їх представили громадськості, і на сайт в день уже заходять близько тисячі користувачів, які пропонують, як удосконалити ці сервіси.

«Багато хто хоче бачити «фотоскарги», щоб прямо зі смартфона завантажувати фото з геолокації. Багато хто пропонує, щоб ініціативи можна було подавати не тільки в рамках бюджету участі. Зараз громадські організцією подають свої кандидатури для формування робочої групи,я ка розглядатиме ініціативи. Заявки приймаються до 1 березня, а вже 14 березня відбудеться перше засідання робочої групи, на якому будуть визначені терміни подачі ініціатив, терміни голосування за проекти, терміни реалізації ініціатив. Це багато в чому унікальний проект, багато міст з нами зв'язуються, вони бачили презентацію, їм цікавий цей досвід, і вони готові впроваджувати його у себе», - розповів Михайло Лазарєв.

Представники Асоціації міст України змогли задати питання тим, хто виступав, і зазначили, що для багатьох цей досвід був корисний.

Як зазначив заступник Піщанського сільського голови Піщанської ОТГ Полтавської області Василь Компанієць, харківська Стратегія розвитку більш практична, ніж в інших містах України. На Полтавщині теж планують розробити свій план розвитку, в пріоритет полтавці ставлять освіту і поліпшення якості послуг, що надаються. При цьому, зазначив Василь Компанієць, для реалізації задуманих планів потрібна єдина національна стратегія.

«Нам зараз потрібно розуміти, що якщо ми будемо діяти згідно зі стратегією до 2020 року, то залишається усього два роки, це нас дуже стримує, тому що ми виберемо, як будемо діяти, а на державному рівні виберуть інший напрямок стратегії розвитку», - сказав Василь Компанієць.

Для вирішення подібних і багатьох інших проблем, з якими стикаються громади при написанні стратегій і реалізації сучасних проектів, представники Асоціації міст України та Харківської міської ради мають намір розробити пропозиції для внесення змін до законодавства України, які допомогли б йти інноваційним шляхом розвитку.

Зазначимо, що візит до Харкова представників Асоціації міст України триватиме два дні. За цей час вони також планують відвідати Регіональний центр послуг, НТК «Інститут монокристалів», Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку, освітній хаб «Spalah», Центральний парк культури і відпочинку імені Горького. 

Друкувати
Останні новини