Харків’ян запрошують долучитися до Всесвітнього дня прибирання (доповнено)
13 вересня 2021 13:02 Екологія
Харків’ян запрошують долучитися до Всесвітнього дня прибирання (доповнено) Міжнародна акція «World Cleanup Day» пройде 18 вересня у Харкові та Харківській області.

З нагоди події сьогодні, 13 вересня, у Харківській міській раді пройшла пресконференція організаторів.

Як повідомила координатор «World Cleanup Day» Ангеліна Климова, щорічно акція об’єднує близько 50 млн людей у 180 країнах світу. За даними ООН, це наймасовіша соціальна акція. Цьогоріч у Всесвітньому дні прибирання планують взяти участь близько 10 тис. жителів Харківської області. Щоб убезпечити людей під час пандемії, пропонується три формати участі - групове, індивідуальне та цифрове прибирання.

До групового прибирання можна долучитися сім’єю, з друзями чи колегами. Площа прибирання буде достатньо великою для дотримання соціальної дистанції, а волонтери слідкуватимуть, аби не було скупчення людей. Ангеліна Климова повідомила, що центральна локація для прибирання у Харкові - Журавлівський гідропарк.  Крім того, акція пройде в Олексіївському лугопарку, Григорівському бору, парку Перемоги та інших локаціях. Загалом обрано 35 місць у Харкові та 32 - в області. З картою зон прибирання можна буде ознайомитись на сайті громадської організації «Let's do it Ukraine». 10% прибраного сміття планується відправити на вторинну переробку.

Активну підтримку учасникам акції надасть Благодійний фонд Кернеса і особисто Кирило Кернес. Фонд займеться організаційними питаннями, забезпечить подарунки та іншу допомогу.

Учасники індивідуального прибирання можуть обрати місце, яке хочуть привести до ладу, прибрати сміття та опублікувати фото у форматі «до/після» з хештегом #letsdoit_kh.

Незвичний формат цифрового прибирання пройде за участю Департаменту цифрової трансформації. Як повідомила начальник відділу розвитку цифрових навичок Вікторія Моісеєнко, за прогнозами, 20% світової енергії витрачатиметься на інтернет-технології, тому наші гаджети теж потрібно чистити від зайвих файлів. Учасники акції отримають інструкцію з цифрового прибирання смартфону та комп’ютера.

Голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Дмитро Давідьянц повідомив, що рада вже третій рік поспіль підтримує цю соціальну ініціативу. Він зазначив, що з кожним роком в акції бере участь все більше людей.

Масштабне прибирання стартує о 10:00. Усі учасники Всесвітнього дня прибирання отримають подарунки.

Зазначимо, що дізнатися більше інформації про акцію та зареєструватися на участь у ній можна на сайті «Let's do it Ukraine». Також до заходу можна приєднатися як волонтер або координатор. Новини «World Cleanup Day» публікуються на сторінці акції в соціальній мережі «Facebook».

Організатори - Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» в Харкові, Благодійний фонд Кернеса, Молодіжна рада при Харківському міському голові, громадська організація «Kharkiv Eco City» та ін.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини