Харків'ян просять дотримуватися правил газової безпеки при установці витяжки
19 березня 2014 15:42
Харків'ян просять дотримуватися правил газової безпеки при установці витяжки Харківське ремонтно-будівельне підприємство проводить рейди по квартирах і приватним будинкам для виявлення порушень у сфері газової безпеки. Як повідомив заступник директора КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» Олександр Ярмак, у будинках не можна встановлювати витяжку поруч з газовою колонкою, оскільки це може призвести до потрапляння в приміщення чадного газу.

«Нормальна тяга в димових і вентиляційних каналах становить 90 куб.м/год, а у витяжки - більше 200 куб.м/год. Тому їй потрібно брати додатковий приплив повітря, особливо, якщо закриті вікна. Витяжка починає брати його з димаря, і йде зворотна тяга, що і призводить до потрапляння чадного газу в квартиру. А всі ми знаємо, що газ не має запаху, але надає задушливий вплив», - підкреслив Олександр Ярмак. За його словами, підприємство проводить перевірки в будинках і в разі виявлення порушень виписує мешканцям попередження.

Зокрема, сьогодні рейд з перевірки газової безпеки пройшов у будинку по вул. Тобольській, де в одній з квартир перевіряючі виявили відразу три найпоширеніші помилки харків'ян. Так, на своїй кухні мешканець помістив газову колонку поруч з витяжкою. При цьому були закриті вентиляційні канали, була відсутня кишеня для чищення димоходу, а газовий прилад з ним з'єднувала гофрована труба. Харків'янину видали припис з проханням усунути порушення. Найближчим часом фахівці демонтують витяжку, замінять гофровану трубу на оцинковану, встановлять кишеню для чищення димоходу і, в разі необхідності, почистять вентиляційні канали. Фахівці рекомендують харків'янам встановлювати або металеві труби або з нержавіючої сталі, але ні в якому разі не пластикові, тобто менш герметично стійкі.

Робочі ремонтно-будівельного підприємства також повідомили, що проводять чистку вентиляційних каналів один раз на рік, чистку димоходів - раз на півроку, також виїжджають на позапланові виїзди за проханнями харків'ян. Графік чистки встановлюється КП «Жилкомсервіс» та узгоджується з ПАТ «Харківміськгаз». Найчастіше, зазначають працівники підприємства, канали забруднюються після ремонту, коли засмічуються цегляною кладкою, або при установці супутникових антен.

Олександр Ярмак зазначив, що харків'яни ні в якому разі не повинні займатися усуненням неполадок самостійно і втручатися в систему димовентиляційних каналів. У разі, якщо порушник не виправив помилки, на його адресу подаються акти на відключення газових приладів, оскільки така проблема несе загрозу для життя людей. Штраф при цьому не стягується, але потім людина повинна буде підключити газ і замінити необхідні прилади за свої гроші.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини