Харківський театр опери та балету відзначив своє 95-річчя
16 жовтня 2020 21:36 Культура
Харківський театр опери та балету відзначив своє 95-річчя Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка/«Схід OPERA» сьогодні, 16 жовтня, відсвяткував 95-річний ювілей.

З цієї нагоди на сцені театру пройшов ювілейний концерт під назвою «Brava! Bravo! Bravi!». Програма концерту почалася з привітання і вручення грамот та подяк від влади всіх рівнів.

Так, перший заступник міністра культури і інформаційної політики України Ростислав Карандєєв привітав працівників театру, які відзначені державними нагородами згідно з Указом (452/2020) Президента України Володимира Зеленського. 

Так, за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність орденом Княгині Ольги І ступеня нагороджена головний балетмейстер театру, почесний громадянин міста Харкова Світлана Коливанова-Попеску.

Почесне звання «Заслужений артист України» присвоєно артистові-вокалісту Володимиру Козлову, артисту оркестру Олександру Маличенко, артисту-вокалісту, провідному майстру сцени Аллі Мішаковій, артисту балету, провідному майстру сцени Денису Панченку. Звання «Заслужений діяч мистецтв України» удостоєний головний режисер театру Армен Калоян.

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан привітала артистів і працівників театру з ювілеєм і вручила їм Почесні грамоти виконавчого комітету Харківської міської ради і Подяки міського голови.

«У цьому театрі працюють прекрасні актори, які завдяки своєму таланту приносять радість людям. Хороший театр - це візитна картка хорошого міста. Наш театр саме такий. Він гідно представлений на всіх сценах України та світу. Я ходжу в театр не як чиновник, а тому що люблю його балет, хор, оркестр. Вони дістають всі мої душевні струни. Честь вам і хвала!» - сказала віце-мер.

Директор театру Олег Орищенко подякував усім за високу оцінку роботи театру і артистів. «Свято відбулося. І це головне! Хочу подякувати всім за високу оцінку театру і артистів. Ми несемо емоції харків'янам і гостям міста, у нас все попереду. Ми готові ще багато чого показати нашим глядачам», - сказав директор театру.

Після церемонії нагородження глядачі побачили безліч номерів і фрагментів з репертуарних вистав «Схід OPERA». Це і гра світла і тіней з балетного спектаклю «Містерії Пандори», і образ Діви Плавалагуни, втілений заслуженою артисткою України Оленою Стариковою, класичне па-де-де на музику Даніеля Обера у виконанні заслуженої артистки України Олени Шевцової та Дениса Панченка. Також глядачі побачили уривок з опери С. Прокоф'єва «Любов до трьох апельсинів», хіти з мюзиклу Елтона Джона «Король Лев» та багато іншого.

До 95-річчя створення першого українського театру опери і балету в фойє відкрилася виставка «Прем'єрна театральна афіша ХНАТОБ ім. М. В. Лисенка», до якої увійшли справжні афіші 70-90 рр. минулого століття.

Також у фойє гості театру побачили експозицію «Історія театрального костюма». А в салоні «Маестро» відкрилася виставка, на якій представлені роботи з фондів театру, Харківського художнього музею та з приватних колекцій. Це ескізи до вистав, манекени і безліч інших речей, пов'язаних з образотворчим мистецтвом в театрі.

Довідка. Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка - перший український стаціонарний оперний театр.  У жовтні 1925 року, відповідно до урядової постанови в Харкові, тодішній столиці України, було створено перший державний національний театр опери і балету. Театр був організований на базі харківської оперної антрепризи. Основою колективу були представники харківської музично-виконавської школи, відомі майстри з інших міст, талановиті дебютанти. У 1920-ті - 1930-ті роки харківська оперна та балетна сцени стали творчою колискою для таких майбутніх зірок національного мистецтва таких, як І. Козловський, М. Рейзен, Б. Гмиря, З. Гайдай та ін. В ті ж роки в харківському оперному почали створюватися перші в національному театрі оперні та балетні вистави. До 1934 року в театрі були поставлені 32 опери і 11 балетів. У грудні 1944 року театру було присвоєно ім'я М.В. Лисенка. Цією акцією були відзначені досягнення колективу в становленні національного музичного мистецтва і увічнена пам'ять його творця, чиї опери «Різдвяна ніч» (1883), «Утоплена» (1885), «Тарас Бульба» (1924) вперше була поставлена ​​саме на харківській сцені.

Сьогодні репертуар ХНАТОБ/«Схід OPERA» складають близько 60 найменувань вистав - це оперні вистави українською, російською, французькою та італійською мовами, а також класичні та сучасні балетні постановки. Театр також представляє окремі концертні програми оперної та балетної трупи, а також вистави для дітей.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини