Харківській школі №24 присвоять ім'я почесного харків'янина, колишнього директора школи Івана Питікова
15 грудня 2014 18:38 Освіта
Харківській школі №24 присвоять ім'я почесного харків'янина, колишнього директора школи Івана Питікова Харківському навчально-виховному комплексу «гімназія-школа I ступеня» №24 планується присвоїти ім'я ветерана Великої Вітчизняної війни, почесного громадянина міста Харкова Івана Питікова.

Про це сьогодні, 15 грудня, на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко.

За її словами, Іван Питіков був директором школи більше 40 років, і з проханням присвоїти його ім'я навчальному закладу виступили жителі району та учні цієї школи. Ольга Деменко підкреслила, що Іван Питіков став першим працівником освіти в Харкові, якому присвоїли звання Почесного громадянина міста. «Він був видатною людиною, педагогом, який дуже багато зробив для дітей та їхнього розвитку», - зазначила директор департаменту.

Рішення про присвоєння школі імені Івана Питікова планується прийняти на наступній, 36-й, сесії Харківської міської ради, яка відбудеться 24 грудня.

Зазначимо, як учитель Іван Питіков відрізнявся неординарним підходом до педагогічних методик, використовував особистісно орієнтований підхід до викладання предметів, тому його уроки сприяли становленню в учнів свідомої громадянської позиції та формували навички самостійної пізнавальної аналітичної діяльності. Серед учнів Івана Питікова є переможці районних та всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та права.

Довідка. Іван Никифорович Питіков народився 14 серпня 1922 року в селищі Рабовічі Могильовської області. У 1937 році закінчив Мінський зооветеринарний технікум. З 1941 по 1960 рік проходив службу в Збройних Силах СРСР, учасник Великої Вітчизняної війни. З 1960 по 1964 рік працював вчителем історії середньої школи №15 міста Харкова, з 1964 року був директором Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24. Як ветеран Великої Вітчизняної війни нагороджений орденом Вітчизняної війни II ступеня (1985), медаллю «За бойові заслуги», медаллю «За оборону Сталінграда», медаллю «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні». За творчу педагогічну діяльність йому присвоєно звання «Заслужений вчитель України» (1977), «Відмінник народної освіти УРСР» (1976), «Відмінник освіти СРСР» (1977), нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (1999), орденом Богдана Хмельницького III ступеня (1999), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004), почесним знаком Харківського міського голови «За старанність». Ім'я Івана Питікова занесено до «Книги рекордів Харкова». Помер Іван Никифорович 7 вересня 2013 року на 92-му році життя.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини