Харківські студенти зможуть брати участь у проєктах Вишеградського фонду
10 березня 2021 14:55 Міжнародне співробітництво
Харківські студенти зможуть брати участь у проєктах Вишеградського фонду Онлайн-семінар «Вишеградська четвірка» як приклад регіонального співробітництва» відбувся сьогодні, 10 березня, у Харківській міській раді.

Захід був присвячений 30-річчю створення Вишеградської групи. Мета його - проінформувати харківських студентів про можливість взяти участь у проєктах та грантових програмах Вишеградського фонду. В онлайн-семінарі взяли участь студенти харківських вишів.

Представники Польщі та Словаччини - керівники Вишеградської групи Інституту Центральної Європи, Вишеградського фонду, Центру міжнародного співробітництва міста Люблін - розповіли молоді про історію співпраці країн Вишеградської групи, діяльність Вишеградського фонду у країнах Східного партнерства, приклади регіонального співробітництва у Центральній та Східній Європі, а також про нові проєкти для студентів.

Захід відкрив перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак. Він зазначив, що Вишеградська група стала не лише одним із символів об’єднаної Європи та успішної політичної і економічної трансформації країн, а й прикладом ефективного формату регіонального співробітництва в рамках Європейського Союзу.

«Харків – сучасне європейське місто, яке не зупиняється на досягнутому, продовжуючи розвивати співпрацю з міжнародними організаціями та партнерами. У цьому контексті проведення онлайн-семінару про діяльність Вишеградської групи крізь призму аспектів регіонального співробітництва є вкрай важливим. У такий непростий час міжнародна діяльність набуває більше актуальності. Глобальна пандемія внесла свої корективи у міжнародне життя, у той же час відкрила нові можливості для взаємодії –  роботу з партнерами по всьому світу в онлайн-форматі», - зазначив Олександр Новак та подякував європейським партнерам за співпрацю.

Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик повідомив, що крім європейських завдань, діяльність «Вишеградської четвірки» концентрується на регіональних темах щодо обміну інформацією і широкої кооперації в сферах культури, науки, освіти, молодіжних обмінів, розвитку транспортної інфраструктури та посилення енергетичної безпеки регіонів. З 2000 року Вишеградський фонд профінансував близько 2 тис. 400 стипендій і підтримав близько 6 тис. проєктів у країнах «Вишеградської четвірки», державах Східного партнерства і Західних Балкан.

За словами заступника директора Департаменту міжнародного співробітництва Аліни Філімонової, сьогоднішній захід був орієнтований на студентство та встановлення нових міжнародних зв’язків. А вже у травні, в рамках Днів Європи, Харківська міська рада за участі польських партнерів планує провести конференцію, присвячену політичним аспектам участі міста у Вишеградській групі та Вишеградському фонді.

«Для нас дуже важливо розвивати співробітництво в рамках Східного партнерства. У Харкова є міста-партнери у всіх країнах «Вишеградської четвірки», тому дуже актуально встановлювати зв’язки для реалізації спільних проєктів», - підкреслила Аліна Філімонова.

Зазначимо, що онлайн-семінар у міській раді був проведений у партнерстві з Генеральним консульством Республіки Польща у Харкові. З боку «Вишеградської четвірки» в заході в онлайн-форматі взяли участь керівник Вишеградської групи Інституту Центральної Європи Агата Татаренко, заступник виконавчого директора Вишеградського фонду Мар'яна Неупауерова та директор Центру міжнародного співробітництва міста Любліна (Республіка Польща) Кшиштоф Становський.

Довідка. «Вишеградська четвірка», або V4 - об'єднання чотирьох центральноєвропейських держав: Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. Була утворена в результаті зустрічі президентів і прем'єр-міністра трьох постсоціалістичних країн - Польщі, Чехословаччини та Угорщини 15 лютого 1991 року в угорському місті Вишеград, у якому було підписано спільну декларацію про прагнення до інтеграції в європейські структури. Спочатку в неї входили три суб'єкти - Польща, Угорщина і Чехословаччина, але після розпаду останньої в 1993 році кількість країн-членів групи збільшилася до чотирьох.

Міжнародний Вишеградський фонд був створений у 2000 році з метою підтримки розвитку співробітництва в галузі культури, наукового обміну, досліджень, освіти, обміну студентами та розвитку прикордонного співробітництва та просування туризму. Являє собою громадянський аспект співробітництва V4. У більшості випадків фонд забезпечує фінансування діяльності неурядових організацій та окремих громадян. Крім грантових програм, фонд присуджує окремі стипендії та художні резиденції, які сприяють обміну думками у регіоні V4 і сусідніх країнах. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини