Харківські школярі здавали іспит з німецької мови консулу ФРН
16 грудня 2014 18:35 Освіта
Харківські школярі здавали іспит з німецької мови консулу ФРН Відкритий міжнародний іспит «Диплом німецької мови другого ступеня» (DSD) провели сьогодні, 16 грудня, у Харківській гімназії №23.

Як повідомила директор гімназії Ірина Голубнича, сьогодні школярі здавали усну частину іспиту, письмову вони здали два тижні тому і відправили на перевірку до Німеччини. Всього міжнародний іспит здавали вісім 11-класників з харківської гімназії і троє учнів з донецької школи №19.

Ірина Голубнича зазначила, що українські школярі, які здають «DSD», можуть вступати на навчання в німецькі виші, не складаючи там іспит з німецької мови. Усну частину іспиту у харків'ян і школярів з Донецька приймала комісія, до складу якої увійшли Генеральний консул консульства ФРН у Донецьку Детлеф Вольтер, керівник проекту «DSD» Ельке Кізевальтер, а також вчителі гімназії. За підсумками іспиту вісім школярів здали його на високий рівень «C1», а троє - на рівень «В2» (найвищий рівень в оцінюванні «DSD» - «C2», найнижчий - «А1»).

Детлеф Вольтер привітав школярів зі здачею іспиту і зазначив, що знання старшокласників його вразили. «Для мене це особливий день. Я не так давно приїхав до Харкова з Донецька і сьогодні тут бачу своїх колег. Знаю, що ваша школа в Донецьку була зруйнована, ви пережили дуже багато всього, але на знаннях дітей це не відбилося. Я дякую всім вчителям, які виховали таких чудових учнів», - зазначив Детлеф Вольтер.

У свою чергу Ельке Кізевальтер підкреслила, що високий рівень знань німецької у старшокласників її приємно здивував. Вона зазначила, що школярі не тільки добре спілкуються німецькою, але й можуть обговорювати на чужому для них мовою важливі соціальні проблеми, серед яких - вживання наркотиків, стан навколишнього середовища, злочинність та інші теми.

Сертифікат про складання іспиту «DSD» 11-класники отримають після того, як з Німеччини будуть отримані результати письмової перевірки.

Зазначимо, що проект «DSD» діє в харківських гімназіях №6, 23, а також у школі №134. Учні гімназії №23, які отримали диплом «DSD», вчаться у вишах Берліна, Лейпцига, Франкфурта-на-Майні та інших містах Німеччини.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини