Харківські школярі святкуватимуть Різдво в Іспанії
09 грудня 2022 14:17 Міжнародне співробітництво
Харківські школярі святкуватимуть Різдво в Іспанії 17 харківських школярів стали учасниками гуманітарної програми тимчасового перебування в іспанських сім’ях «Різдво-2022».

Як повідомили у Департаменті освіти, це стало можливим завдяки ініціативі Харківського міського голови Ігоря Терехова та за підтримки іспанського благодійного фонду «Хунтос пор ла віда» («Разом за життя»). Як і планувалось, 5 грудня автобус із школярами вирушив з Харкова до Валенсії, і вже 8 грудня їх зустріли іспанські родини, в яких діти проживатимуть до 15 січня 2023 року. Також у програмі беруть участь діти з селища Іванків Київської області. 

Зазначимо, благодійний фонд «Хунтос пор ла віда» знаходиться у Валенсії та створений у 1994 році. У той час український уряд звернувся до світової громадськості по допомогу у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи. Іспанія була серед перших країн, які відгукнулися на цей заклик. Відтоді українських дітей щороку запрошують на оздоровлення до різних регіонів Іспанії. 

Форматом перебування дітей є проживання в сім'ях. У програмі беруть участь діти-сироти, діти із багатодітних чи соціально неблагополучних сімей тощо. Фонд є недержавним, вся його діяльність здійснюється через донати приватних осіб та підприємств, а також завдяки волонтерській роботі.

Також з 1 березня 2022 року представники фонду виїжджали на кордон Польщі з Україною, щоб допомагати українським біженцям, і наразі активно продовжують цю роботу, зокрема опікуються відправкою гуманітарної допомоги. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини