Харківські медзаклади готові до поширення нового штаму COVID-19
18 січня 2022 14:47 Медицина
Харківські медзаклади готові до поширення нового штаму COVID-19 Міські лікувальні заклади готові до роботи в умовах циркуляції штаму коронавірусу «Омікрон».

Про це сьогодні, 18 січня, у пресцентрі Харківської міської ради повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан. 

За її словами, після осінньої хвилі у місті продовжили працювати над укріпленням матеріально-технічної бази медичних закладів. 

«У проміжний період ми закуповували ліжка, проводили кисневу трасу, встановили додаткову кисневу станцію. На сьогодні у наших лікарнях стоять вже дві такі станції – у 13-й та 18-й лікарнях, які забезпечують киснем 160 та 240 ліжок відповідно. Також продовжуємо встановлювати кисневі точки, зокрема проводимо трасу у лікарнях № 8, 17 та 18. Крім того, наші лікарі пройшли додаткове навчання, необхідне під час роботи з новим штамом», - розповіла віцемер. 

Світлана Горбунова-Рубан повідомила, що в перші тижні нового року спостерігається зростання захворюваності COVID-19. Так, у перший тиждень 2022 року у місті зафіксували 1480 нових випадків, а в другий - 2 900, що майже вдвічі більше. За словами віцемера, одними із причин цього є недотримання санітарно-епідеміологічних заходів під час новорічних свят, а також той факт, що новий штам заразніший за попередні. 

«Зараз захворюваність на коронавірусну інфекцію має дещо інші характеристики. Вона схожа на ГРВІ, наприклад, грип, і протікає легше і швидше, ніж минулої хвилі. Проте, на жаль, вона дуже контагіозна. Новий штам має менший інкубацинний період – три дні. Таким чином, вірусоносій заражає вп'ятеро більше людей, ніж це було із «Дельтою», - підкреслила віцемер.

Зазначимо, що наразі на стаціонарному лікуванні у медзакладах Харкова знаходяться 444 пацієнти, 9700 осіб лікуються амбулаторно. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини